Templáři, křižáci a kacíři ve starých francouzských kronikách

Kód: 2001705

Úplný název:

Templáři, křižáci a kacíři ve starých francouzských kronikách (kol.):

Autor a popis:

Academia, 420 stran, jazyk - čeština, 2009

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
276 Kč (395 Kč)
  / ks  
koupit
 

Kniha Templáři, křižáci a kacíři ve starých francouzských kronikách je druhým vydáním původní antologie starofrancouzských historických a memoárových textů, které před téměř půlstoletím vybral, přeložil a pečlivě okomentoval přední český romanista a literární historik Václav Černý (prvně vyšla pod názvem Staré francouzské kroniky roku 1962). Výběrem ukázek (od autorů jako Wace, Nogent, Villehardouin, Joinville, Froissart, La Marche, Chastellain aj.) a dokumentů (např. z procesu s templáři, dopis Jany z Arku českým husitům) zmapoval téměř pět století dějepisné a memoárové literatury staré Francie až do počátků renesance. Svěžím překladem, při snaze zachovat autenticitu originálu, i vyhledáním autorů osobitého slohu, s intencí k subjektivnímu vyjádření, které napomáhá vidět anonymní středověk v pestré plasticitě, vytvořil zakladatelské a neopakovatelné dílo, zdroj poučení pro řadu dalších generací.
Nové vydání antologie významně obohacuje předmluva-esej od současného medievisty a vysokoškolského pedagoga Martina Nejedlého, který se v ní zamýšlí nad koncepcí knihy i osobností Václava Černého a z hlediska nových poznatků doplňuje informace o zařazených autorech a duchovní podstatě jejich díla v rámci francouzského historického písemnictví.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Templáři, křižáci a kacíři ve starých francouzských kronikách do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Templáři, křižáci a kacíři ve starých francouzských kronikách .
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Templáři, křižáci a kacíři ve starých francouzských kronikách (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Templáři, křižáci a kacíři ve starých francouzských kronikách bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Templáři, křižáci a kacíři ve starých francouzských kronikách doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Templáři, křižáci a kacíři ve starých francouzských kronikách