Teorie práva

Kód: 8757665

Úplný název:

Teorie práva (kol.):

Autor a popis:

Kol., Leges, 240 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
283 Kč (360 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.10.2016 dopoledne. 
 

Učebnice seznamuje studenty práva se základními právními pojmy, které obecným způsobem charakterizují právní řád a jeho fungování. Znalost těchto základních pojmů (pozitivní právo, prameny práva, právní normy, právní vztahy, realizace práva, aplikace práva, porušení práva, právní odpovědnost, zákonnost, právní stát atd.) by měla zvýšit schopnost budoucího právníka orientovat se v pozitivním právu a aplikovat právo ve své praxi.

Teorie práva by měla naučit budoucího právníka jak myslet o právu, spíše než znát jeho konkrétní obsah. Studium jednotlivých institutů a platné právní úpravy je úkolem příslušných odvětvových disciplín. Přesto nelze teorii práva zcela izolovat od platného práva – ta musí reflektovat jeho vývoj. Kniha proto především zohledňuje změny, které přineslo přijetí nového občanského zákoníku.

Učebnice je určena zejména pro studenty právnických fakult, může být však využita také studenty jiných škol s právním zaměřením, případně těmi, kteří se chtějí seznámit se základními pojmy práva, například v rámci přípravy na přijímací zkoušky.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Teorie práva do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Teorie práva.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Teorie práva (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Teorie práva bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Teorie práva doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Humanitní vědy