The Representation of the Shoah in Literature and Film in Central Europe

Kód: 7470022

Úplný název:

The Representation of the Shoah in Literature and Film in Central Europe (Holý Jiří): 1970s and 1980s

Autor a popis:

Kol., Akropolis, 248 stran, jazyk - angličtina, nemčina, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
185 Kč (250 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Publikace shrnuje příspěvky z mezinárodního workshopu konaného Praze v červnu 2012, který navázal na semináře v Gießenu, Łódzi a Praze (2010, 2011). Tématem je reprezentace šoa/holokaustu v literatuře a filmu v 70. a 80. letech. Jednotlivé příspěvky se soustřeďují zvláště na polskou, českou a německojazyčnou literaturu (polská literatura v širším kontextu, Henryk Grynberg, Ida Henefeld-Ron, A leksander Rozenfeld Viktor Fischl, Arnošt Lustig Edgar Hilsenrath, Cordelia Edvardson), ale také na literaturu slovenskou (Ján Johanides) a maďarsko-rumunskou (Ana Novac). Druhou oblastí záběru je film: analýza proslulého Lanzmannova dokumentu Šoa, pohledy na českou filmovou a televizní tvorbu s tematikou holokaustu v daném období. Příspěvky vycházejí v anglickém a německém jazyce ve spolupráci s Centrem pro studium holokaustu a židovské literatury a Centrem židovských studií FF UK.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit The Representation of the Shoah in Literature and Film in Central Europe do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s The Representation of the Shoah in Literature and Film in Central Europe.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení The Representation of the Shoah in Literature and Film in Central Europe (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na The Representation of the Shoah in Literature and Film in Central Europe bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S The Representation of the Shoah in Literature and Film in Central Europe doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / The Representation of the Shoah in Literature and Film in Central Europe