Tigrid, poprvé - Průvodce životem inteligentního muže ve dvacátém století

Kód: 2042026

Úplný název:

Tigrid, poprvé - Průvodce životem inteligentního muže ve dvacátém století (Kosatík Pavel): Pruvodce životem inteligentního muže ve dvacátém století

Autor a popis:

Kosatík Pavel, Mladá Fronta, 384 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
239 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 1.11.2016 dopoledne. 
 

První knižní životopis Pavla Tigrida vychází v roce desátého výročí jeho smrti. Je to příběh člověka, který se celý život vyjadřoval psaným slovem, byl však hlavně mužem činu. Člověk, považovaný komunisty před rokem 1989 za jejich největšího nepřítele, paradoxně svůj zápas s nimi nevedl z pozic antikomunismu: věřil, že zvítězí, pokud osloví ty inteligentnější z nich a získá je na svou stranu. Snažil se o to hlavně na stránkách časopisu Svědectví, který vydával od roku 1956, ale zdaleka nejen tam.
Svůj boj s komunisty vedl často bez rukavic, stejně jako oni. Obracel se k veřejnosti,
ale byl nucen pohybovat se i ve světě tajných služeb. Jak vzdoroval strachu? A jak vůbec unesl svou obrovskou odpovědnost? Kromě příběhu celoživotního bojovníka s totalitou kniha nabízí i odpověď na otázku: Jak žít dnes a vlastně kdykoliv, pokud se člověk rozhodne pro bytostně aktivní roli.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Tigrid, poprvé - Průvodce životem inteligentního muže ve dvacátém století do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Tigrid, poprvé - Průvodce životem inteligentního muže ve dvacátém století.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Tigrid, poprvé - Průvodce životem inteligentního muže ve dvacátém století (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Tigrid, poprvé - Průvodce životem inteligentního muže ve dvacátém století bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Tigrid, poprvé - Průvodce životem inteligentního muže ve dvacátém století doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Knihy pro dospělé

 
Knihkupectví / Knihy pro dospělé / Tigrid, poprvé - Průvodce životem inteligentního muže ve dvacátém století