Touha a žádostivost v dějinách evropské filosofie

Kód: 7476059

Úplný název:

Touha a žádostivost v dějinách evropské filosofie (Vrabec Martin):

Autor a popis:

Vrabec Martin, Togga, 418 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
281 Kč (380 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 2.11.2016 dopoledne. 
 

Jak napovídá název této knihy, jejím cílem je podat komplexní a zároveň přehledný výklad rozmanitých způsobů, jimiž byla v dějinách evropské filosofie pojímána povaha a úloha touhy, žádostivosti a dalších obdobných typů usilování. S tímto tématem se můžeme setkat v rozličných kontextech, sahajících od antropologických, etických či politických úvah až po ontologické koncepce absolutna, a v této šíři se mu věnují i autoři jednotlivých kapitol. Předkládaný průřez se přitom snaží alespoň rámcově obsáhnout všechny základní koncepce touhy a žádostivosti objevující se v časovém období sahajícím od Platóna a Aristotela až po filosofii G. Deleuze a F. Guattariho či po současnou fenomenologii, zastoupenou úvahou R. Barbarase.

Tato kniha je určena jak odborným zájemcům v oboru filosofie, tak širší veřejnosti a umožňuje hlouběji promyslet jednotlivé fasety i širší souvislosti tématu, které bývá často prezentováno zúženě a jednostranně.

Spoluautoři: Petr Adámek, Renaud Barbaras, Ladislav Benyovszky, Caterina Di Fazio, Milan Hanyš, Martin Charvát, Jakub Chavalka, Lenka Karfíková, Tomáš Machula, Jakub Marek, Jaroslav Novotný, Jan Palkoska, Martin Z. Pokorný, Stanislav Synek, Martin Vrabec, Richard Zika
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Touha a žádostivost v dějinách evropské filosofie do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Touha a žádostivost v dějinách evropské filosofie.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Touha a žádostivost v dějinách evropské filosofie (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Touha a žádostivost v dějinách evropské filosofie bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Touha a žádostivost v dějinách evropské filosofie doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Filozofie

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Filozofie / Touha a žádostivost v dějinách evropské filosofie