Toulky českou minulostí 1 - Od nejstarší doby kamenné po práh vrcholného středověku

Kód: 8589047

Úplný název:

Toulky českou minulostí 1 - Od nejstarší doby kamenné po práh vrcholného středověku (Hora Petr):

Autor a popis:

Hora Petr, Via Facti, 280 stran, jazyk - CZ, 2002

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
306 Kč (399 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 2.11.2016 dopoledne. 
 

Od nejstarší doby kamenné po práh vrcholného středověku.
Přijměte pozvání na cestu proti času! Na výlet do míst, kde dnes žijeme. Do krásného kraje uprostřed Evropy. Půjdeme světem, pro který má naše mateřština líbezná pojmenování: Domov. Vlast.
Chceme se toulat minulostí, sem tam zastavit, prodlít a naslouchat ozvěně, jež doléhá až k nám do přítomnosti. V hluku moderní doby je ta ozvěna takřka neslyšitelná. Přesto zní ve všem našem počínání. Bydlíme v domech, které jiní lidé postavili. Sklízíme ovoce ze stromů, které jiní lidé sázeli. Co známe, sdělili nám jiní lidé řečí, kterou jiní lidé vytvořili. Přes dálavy staletí k nám doposud promlouvají kamenné památníky po předcích - jejich města, hrady, chrámy. Kocháme se krásou podivuhodného množství uměleckých děl, z nichž vane dech starobylosti a mistrovství. Jejich prostřednictvím se člověk ohlíží zpátky a zažívá pocity úcty i obdivu. Ať jakkoli jsme zaujati dneškem, ať jakkoli jsme myšlenkami, city i činy zakotveni v přítomnosti, nic to nemění na faktu, že tvoříme pospolitost též s dědy a pradědy, jedna země a jedno dědictví nás pojí s lidmi dávno zpráchnivělými. Z mlhavých dálek věků se přes propast času klene most, jehož druhý pilíř tkví ve vzdálených dobách budoucích, a my po tom mostě kdesi uprostřed jdeme. Neseme si životem zkušenosti předchozích pokolení. Každý z nás v sobě chováme celá staletí, ba tisíciletí. A tak aniž si to uvědomujeme, jsme si blízko, velmi blízko i s lidmi, které jsme nikdy nepoznali. Pojďte! Vypravíme se za nimi.
Kniha je doporučena Ministerstvem školství ČR jako četba k výuce dějepisu pro ZŠ a SŠ.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Toulky českou minulostí 1 - Od nejstarší doby kamenné po práh vrcholného středověku do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Toulky českou minulostí 1 - Od nejstarší doby kamenné po práh vrcholného středověku.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Toulky českou minulostí 1 - Od nejstarší doby kamenné po práh vrcholného středověku (hodnotilo 1 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Toulky českou minulostí 1 - Od nejstarší doby kamenné po práh vrcholného středověku bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Toulky českou minulostí 1 - Od nejstarší doby kamenné po práh vrcholného středověku doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Toulky českou minulostí 1 - Od nejstarší doby kamenné po práh vrcholného středověku