Trafouš, páskové, Vyšehradští jezdci a jiné vzpomínky

Kód: 9042724

Úplný název:

Trafouš, páskové, Vyšehradští jezdci a jiné vzpomínky (Jaboud): Detství a mládí v Praze padesátých let

Autor a popis:

Jaboud, Nakladatelství NZB, 103 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
177 Kč (239 Kč)
  / ks  
koupit
 

Padesátá léta v Československu, to nebyly jen pracovní tábory a politické procesy, ale také všední život. A právě zdánlivě všední pěnu dní v této knize její autor živě popisuje. První svazek jeho memoárů je vzpomínkou na dětství a mládí v Praze čtyřicátých a padesátých let. Jednotlivé události autor popisuje barvitě, ale realisticky. Někdy z pohledu kluka, jindy zpětným pohledem dospělého. Často se u jeho vyprávění vydatně nasmějete. Společně s autorem prožijete konec války a osvobození. Dozvíte se, jak krátce před zákazem navštěvoval Junáka a proč nikdy nevstoupil do Pionýra ani do Svazu mládeže. Stanete se také hosty svérázné pražské domácnosti, v níž autor vyrůstal. Pak se z autora stal nekonformní kluk ulice, takzvaný pásek, o kterých se zpívá, že holdovali pro texasky a sedmnáct jim bylo let. Uvidíte, že právě tento bývalý pásek je ideálním průvodcem po dobovém Václavském náměstí, zvaném generací potápek a pásků Trafalgar nebo také Trafouš. Dozvíte se, proč nemalá část mládeže uvnitř komunistického státu i v období tvrdých padesátých let obdivovala Spojené státy a jak to dávala najevo. Autor se nevyhýbá ani legendárním chuligánům, známým jako Vyšehradští jezdci, které osobně znal. V knize najdete řadu dobových fotografií.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Trafouš, páskové, Vyšehradští jezdci a jiné vzpomínky do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Trafouš, páskové, Vyšehradští jezdci a jiné vzpomínky.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Trafouš, páskové, Vyšehradští jezdci a jiné vzpomínky (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Trafouš, páskové, Vyšehradští jezdci a jiné vzpomínky bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Trafouš, páskové, Vyšehradští jezdci a jiné vzpomínky doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Knihy pro dospělé

 
Knihkupectví / Knihy pro dospělé / Trafouš, páskové, Vyšehradští jezdci a jiné vzpomínky