Traktát O třech podvodnících: Příběh kacířské knihy, která neexistovala

Kód: 7207818

Úplný název:

Traktát O třech podvodnících: Příběh kacířské knihy, která neexistovala (Minois Georges):

Autor a popis:

Minois Georges, Volvox Globator, 360 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
212 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
 

Už od 13. století, v době, kdy se naplno rozpoutal konflikt mezi papežem a císařem, se mluví o existenci kacířského spisu, který odsuzuje Mojžíše, Ježíše a Mohameda jako tři podvodníky a manipulátory, kteří používali falešné zázraky a strach z božího hněvu, aby upevnili svou moc. Papež Řehoř IX. obviňuje z autorství spisu císaře Fridricha II. Hohenstaufena, známého pro své volnomyšlenkářsví, a v průběhu dalších pěti set let jsou obviněnými různé významné osobnosti, jako například Tomasso Campanela. Nikdo knihu nečetl a každý si ji představoval po svém. Tento mytický traktát, z něhož existoval pouze titul, nakonec skutečně spatří světlo na počátku 18. století. V roce 1719 je nalezen text, jehož autor zůstává neznámý, ačkoli by snad mohlo jít o některého ze Spinozových žáků, neboť se v zásadě jedná o zjednodušené Spinozovy myšlenky.

Georges Minois se na pozadí příběhu kacířské knihy, jejíž sám název měl takový vliv, že ač byla pět století pouze mýtem, nakonec musela být skutečně sepsána, zabývá dějinami ateismu v Evropě. Prokazuje, že ateistické myšlení není výdobytkem moderního věku a že se tyto myšlenky objevovaly už ve starém Řecku a Římě.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Traktát O třech podvodnících: Příběh kacířské knihy, která neexistovala do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Traktát O třech podvodnících: Příběh kacířské knihy, která neexistovala.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Traktát O třech podvodnících: Příběh kacířské knihy, která neexistovala (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Traktát O třech podvodnících: Příběh kacířské knihy, která neexistovala bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Traktát O třech podvodnících: Příběh kacířské knihy, která neexistovala doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Traktát O třech podvodnících: Příběh kacířské knihy, která neexistovala