Třicátá Marinina láska

Kód: 8705347

Úplný název:

Třicátá Marinina láska (Sorokin Vladimír):

Autor a popis:

Sorokin Vladimír, Pistorius a Olšanská, 280 stran, jazyk - čeština, 2010

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
215 Kč (289 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 31.10.2016 dopoledne. 
 

Román Třicátá Mariina láska Vladimíra Sorokina (autora knihy Den orpičníka) byl napsán již v 80. letech, přesto byl v Rusku publikován teprve 25 let po svém vzniku. Šokoval a dráždil nejen sovětské aparátčiky, ale i později ruské nacionalisty do té míry, že Sorokin byl po vydání knihy obžalován z pornografie. Žaloba byla později stažena a román obhájen jako výsostné literární dílo. Román je sice plný míst pro měšťácké prostředí zcela nepřijatelných a každá jeho druhá stránka je vlastně jakýmsi ‚políčkem veřejnému mínění', avšak šokující sexuální scény a obscénní výjevy, které by patrně použity samoúčelně urážely a vyvolávaly odpor, zde kupodivu přinášejí osvobodivý a očistný účinek.

Příběh je výčtem devětadvaceti nejrůznějších milostných avantýr hlavní hrdinky, které se při zpětném líčení jeví jako ubíjející a trýznivé tápání. Od každého milostného příběhu hrdinka čeká naplnění svých milostných tužeb, ale teprve třicátý poměr, kdy Marinu svede předseda stranického výboru komunistické strany z velkého moskevského strojírenského závodu, dovršuje tuto cestu, na níž se střídali partneři a partnerky všech barev pleti a všeho věku, od vlastního otce až po amerického špióna Toniho. Marina stojí na prahu nového života a stává se údernicí.

Třicátou Mariinu lásku lze číst jako grandiózní perzifláž - parodii na socialistický realismus budovatelských románů, ale stejně tak ji můžeme vnímat jako existenciální román. Její autor je jedním z těch, kdo pohřbili epochu literatury "stojící ve službách" - lhostejno zda lidu, národa, společenské prospěšnosti, pokroku, budování, boje za lidská práva či návratu k Bohu. Jeho dílo však před čtenářem leží jako podivuhodný, závažný a inspirující artefakt.


 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Třicátá Marinina láska do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Třicátá Marinina láska.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Třicátá Marinina láska (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Třicátá Marinina láska bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Třicátá Marinina láska doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Knihy pro dospělé

 
Knihkupectví / Knihy pro dospělé / Třicátá Marinina láska