Trůn Caesarů - Železo a rez

Kód: 7507587

Úplný název:

Trůn Caesarů - Železo a rez (Sidebottom Harry):

Autor a popis:

Sidebottom Harry, BB/art, 349 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
219 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 1.11.2016 dopoledne. 
 

Píše se rok 235 n. l. a nečekaným převratem a vraždou císaře Severa Alexandra i jeho matky končí nejen severovská dynastie, ale též čtyřicet let relativního klidu, který v říši panoval. Novým císařem se stává vojenský hrdina Maximinus, zvaný pro svůj původ Thrák, první císař, který se na trůn povznesl z řad prostého vojska. Senátoři ho vítají květnatými projevy, ale dokáží se opravdu smířit s Caesarem, který jako chlapec pásl kdesi v Thrákii kozy?
Nelítostná válka s barbary na severu si žádá stejně nelítostná opatření. Císař potřebuje další vojáky i peníze. A povinné konfiskace mu příliš přátel nezískají. Odhalené spiknutí rozpoutá nemilosrdnou odvetu. Svět kolem císaře zešílel a topí se v krvi. První díl trilogie nám představuje civilizaci, která je stejně jak vyspělá, tak krutá. Autor se věrně drží historie a maluje před námi obraz světa plného intrik, vražedných spiknutí, vášně i krvavých válečných střetů a bitev, světa, kde se ti nejmocnější bez milosti vraždí jen proto, aby i oni dosedli na císařský trůn.

Čtenáři se již v první knize nové série setkají i se jmény bojovníků z kmene Anglů, s nimiž se poprvé seznámili v zatím posledním díle Římského válečníka. V těch dalších se pak poprvé objeví i mladý Dernhelm, později přezdívaný Balista, hrdina Sidebottomovy řady Římský válečník. Právě on Maximinovo pak panování ukončí.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Trůn Caesarů - Železo a rez do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Trůn Caesarů - Železo a rez.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Trůn Caesarů - Železo a rez (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Trůn Caesarů - Železo a rez bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Trůn Caesarů - Železo a rez doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historické romány

 
Knihkupectví / Knihy pro dospělé / Historické romány / Trůn Caesarů - Železo a rez