Tugendhat, dům na rozhraní dějin

Kód: 8702811

Úplný název:

Tugendhat, dům na rozhraní dějin (Sapák Jan):

Autor a popis:

Sapák Jan, K - public, 232 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
629 Kč (850 Kč)
  / ks  
koupit
 

Vila Tugendhat je jedním ze tří–čtyř děl, které jsou přelomem v kulturních dějinách. Její příklad je nesmírně silný. Po desítky let ovlivňoval architekturu a její tvůrce po celém světě – a ovlivňuje stále. Její poselství je univerzální. Není divu, že probouzí stále sílící pozornost a vede k touze po nalezení odpovědi na otázky, proč právě toto dílo a jaké jsou jeho konstitutivní prvky.
Publikace Jana Sapáka završuje tři desetiletí usilovného shromažďování a tříbení poznatků, při současných a neustálých kritických úvahách. Jádrem pojednání je fundamentální výklad rozhodujících architektonických principů, které zde architekt díla uplatnil, a jejich systémové vřazení do obecných procesů zrodu moderní architektury. Interpretace se netýká jen samotné vily Tugendhat, ale i sesterských Miesových prací a stejně převratných děl dalších architektů v onom dějinném úseku. Protože dům byl postaven na konkrétním místě a za účasti konkrétních lidí, zachycuje publikace i tyto souvislosti, neboť dílo bylo též důležitým článkem klíčových dějů ve 20. století.
Publikace sestává z vyčerpávajícího množství utříděných informací kvalitativní i kvantitativní podstaty. Část z nich byla dosud neznámá a tudíž nezařazená do náležitých souvislostí.
Autor zúročil v této knize mnohaleté pozorování domu ve všech jeho proměnách a nabízí veřejnosti k užitku všestranné odborné znalosti i plody inspirativních a závažných rozprav o tématu s mnoha vůdčími autoritami z celého světa. Vše je provázané v jednom strukturovaném celku. K dobru je přidána precizní znalost řemeslných a technologických postupů a materiálů. Kniha je bohatě obrazově vybavena přibližně 250 dobovými fotografiemi, plány a dokumenty, obrazová část je doplněna i několika snímky současnými.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Tugendhat, dům na rozhraní dějin do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Tugendhat, dům na rozhraní dějin.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Tugendhat, dům na rozhraní dějin (hodnotilo 1 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Tugendhat, dům na rozhraní dějin bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Tugendhat, dům na rozhraní dějin doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Architektura

 
Knihkupectví / Umění / Architektura / Tugendhat, dům na rozhraní dějin