Tváří v tvář beztvarosti - Afektivní a vizuální figury v moderní literatuře

Kód: 7491793

Úplný název:

Tváří v tvář beztvarosti - Afektivní a vizuální figury v moderní literatuře (Jirsa Tomáš): Afektivní a vizuální figury v moderní literature

Autor a popis:

Jirsa Tomáš, Host, 312 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Připravujeme
 
Lze objednat po naskladnění zboží, pro sledování použijte funkci Hlídací pes.
Předpokládané datum naskladnění 11.12.2016
 
 
 
 
 
230 Kč (319 Kč)
  / ks  
koupit
 

Jakým způsobem je narativní text schopen uchopit, zprostředkovat a vynalézt fenomén beztvarosti, doposud spojovaný výhradně s oblastí výtvarného umění?

Jakkoli to může daný pojem evokovat, beztvarost neoznačuje absenci, likvidaci či abstraktní redukci konkrétních forem, nýbrž akt tvořivé deformace, proces rozpohybování forem a událost, jež vizuální i textuální formy umisťuje na hranici viditelného a neviditelného, známého a neznámého, přítomného a nepřítomného. Kniha Tomáše Jirsy pojednává o setkání subjektu s beztvarostí a jeho důsledcích, jak je uchopuje moderní světová literatura dvacátého století, a snaží se odpovědět na otázku, jakými prostředky afekty a vizualita tvarují jazyk, příběh i čtenáře.

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Tváří v tvář beztvarosti - Afektivní a vizuální figury v moderní literatuře do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Tváří v tvář beztvarosti - Afektivní a vizuální figury v moderní literatuře.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Tváří v tvář beztvarosti - Afektivní a vizuální figury v moderní literatuře (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Tváří v tvář beztvarosti - Afektivní a vizuální figury v moderní literatuře bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Tváří v tvář beztvarosti - Afektivní a vizuální figury v moderní literatuře doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie PŘIPRAVUJEME

 
Knihkupectví / PŘIPRAVUJEME / Tváří v tvář beztvarosti - Afektivní a vizuální figury v moderní literatuře