Tvoje slza, můj déšť + DVD

Kód: 2042634

Úplný název:

Tvoje slza, můj déšť + DVD (Lustigová Eva): Dialogy

Autor a popis:

Lustigová Eva, Mladá fronta, 184 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
239 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Kniha rozhovorů s Arnoštem Lustigem, které s ním vedli jeho dcera Eva a mnozí přátelé - Miloš Forman, Květa Fialová, Ivan Passer a další známé osobnosti. Jako trvalá vzpomínka na tohoto významného literáta vznikl také stejnojmenný dokumentární film, který připravila také Eva Lustigová: „Film jsme natáčeli v Praze” pomalým tempem, od oslavy jeho osmdesátin v prosinci 2006 až do jeho smrti v únoru 2011.
„Doufám, že film uvidíte a že ve vás zanechá to nezachytitelné z přítomnosti Arnošta i jeho přítomnost samu. Vedl ho a žil v ní od 21. prosince 1926. Žila s ní i moje maminka, Arnoštova jediná žena, Vera Weislitzová od července 1948 do 11. kvetna 2009. A teď k jeho očím. Každý člověk má dvě. Jedno vážné, jedno bezstarostné. Obě potřebuje, aby viděl svět a aby byl v rovnováze. Jaké oči má Arnošt Lustig? Jako jeho jméno. Jeho křestní jméno, dané maminkou Terezií, mou babičkou, zní v němčině Ernst — vážný. A jako joie de vivre, lustig, jméno převzaté jako osud od otce Emila,
mého dědečka. V němčině lustig je veselý. Když jste s ním, je převážně lustig. Když je sám se sebou, sám v sobě, je převážně ernst. Je jako jeho oči.”
Součástí kompletu je DVD se stejnojmenným filmem (87 min.), který má premiéru na 47. Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Tvoje slza, můj déšť + DVD do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Tvoje slza, můj déšť + DVD.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Tvoje slza, můj déšť + DVD (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Tvoje slza, můj déšť + DVD bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Tvoje slza, můj déšť + DVD doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Knihy pro dospělé

 
Knihkupectví / Knihy pro dospělé / Tvoje slza, můj déšť + DVD