Učební úlohy z biologie

Kód: 7182164

Úplný název:

Učební úlohy z biologie (Čížková Věra): pro základní školy a nižší rocníky víceletých gymnázií

Autor a popis:

Čížková a kolektiv Věra, Nakl. Olomouc, 168 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
72 Kč (95 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 1.11.2016 dopoledne. 
 

Předkládaný soubor učebních úloh pokrývá všechny biologické obory vyučované v přírodopisu na základní škole a biologii na nižším gymnáziu, včetně geologie. Je zpracován formou pracovního sešitu, do kterého mohou žáci přímo zaznamenávat svoje odpovědi. Obsahuje ve stejném poměru úlohy otevřené i uzavřené orientované na správné užívání pojmů, vysvětlení biologických jevů, určení vztahů a souvislostí, úlohy ověřující schopnosti aplikovat teoretické poznatky v konkrétních situacích i úlohy problémové. Od podobných, již dříve publikovaných souborů se liší především výrazným zastoupením úloh opírajících se o obrazový materiál, který při řešení plní funkci nejenom informační, ale i motivační. Úlohy obsažené v publikaci jsou určeny pro opakování, doplnění a prohloubení učiva, a také pro zvýšení zájmu žáků o biologii. Za tímto účelem jsou zařazeny křížovky a úlohy k zamyšlení. Podle výběru může učitel úlohy využívat při probírání nového učiva k ativizaci a zvýšení motivace, dále při procvičování, a také při klasifikačním opakování. Žáci mohou s úlohami pracovat samostatně při domácí přípravě na výuku nebo přípravě k přijímacím zkouškám na přírodovědně orientované střední školy. V tomto směru mohou úlohy posloužit i středoškolským pedagogům pro přípravu přijímacích testů.

Soubor učebních úloh pokrývá všechny biologické obory vyučované v přírodopisu na základní škole a biologii na nižším gymnáziu, včetně geologie.

Žáci zde mohou přímo zaznamenávat svoje odpovědi.

Kniha se věnuje správnému užívání pojmů, vysvětlování biologických jevů, určování vztahů a souvislostí, úlohám ověřujícím schopnosti aplikovat teoretické poznatky v konkrétních situacích i úlohám problémovým.

Úlohy jsou určeny pro opakování, doplnění a prohloubení učiva.

Žáci s nimi mohou pracovat samostatně při domácí přípravě na výuku nebo přípravě k přijímacím zkouškám na přírodovědně orientované střední školy. Mohou posloužit i středoškolským pedagogům pro přípravu přijímacích testů.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Učební úlohy z biologie do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Učební úlohy z biologie.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Učební úlohy z biologie (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Učební úlohy z biologie bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Učební úlohy z biologie doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Učebnice pro ZŠ

 
Knihkupectví / Učebnice / Učebnice pro ZŠ / Učební úlohy z biologie