Účetní a daňové souvislosti zákona o obchodních korporacích.

Kód: 7478971

Úplný název:

Účetní a daňové souvislosti zákona o obchodních korporacích. (Skálová Jana):

Autor a popis:

Skálová Jana, Wolters Kluwer, 176 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
214 Kč (255 Kč)
  / ks  
koupit
 

Publikace se zabývá některými účetními a daňovými souvislostmi zákona o obchodních korporacích a ukazuje na praktických účetních příkladech provázanost obchodního práva a účetnictví.

Nejprve Vás provede založením kapitálové společnosti, možností splácení peněžitých a nepeněžitých vkladů a základními účetními povinnostmi. Kniha se dále zabývá zvyšováním a snižováním základního kapitálu, rozdělováním zisku, možností výplaty zálohy na podíl na zisku a jejího vypořádáním. Také se věnuje možnostem akciové společnosti nabývat vlastní akcie a rozebírá vypořádací podíl pro odcházejícího společníka ze společnosti s ručením omezeným. Dozvíte se, jak vzniká položka Jiný výsledek hospodaření, a proč je nutné její schválení a rozdělení valnou hromadou. Pozornost je také věnována výkazu o změnách ve vlastním kapitálu, který bude od roku 2016 povinnou součástí účetní závěrky pro střední a velké společnosti.

Publikace podává pomocnou ruku pracovníkům účetních oddělení, ekonomům, daňovým poradcům, auditorům i studentům středních a vysokých škol, kteří se s touto problematikou setkávají.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Účetní a daňové souvislosti zákona o obchodních korporacích. do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Účetní a daňové souvislosti zákona o obchodních korporacích..
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Účetní a daňové souvislosti zákona o obchodních korporacích. (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Účetní a daňové souvislosti zákona o obchodních korporacích. bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Účetní a daňové souvislosti zákona o obchodních korporacích. doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Účetnictví

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Účetnictví / Účetní a daňové souvislosti zákona o obchodních korporacích.