Úhelný kámen evropské vzdělanosti a moci - 4. vydání

Kód: 7252338

Úplný název:

Úhelný kámen evropské vzdělanosti a moci - 4. vydání (Vopěnka Petr):

Autor a popis:

Vopěnka Petr, Práh, 920 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
776 Kč (970 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Stěžejní dílo předního českého vědce a myslitele vychází už počtvrté, tentokrát po několikaleté odmlce, kdy na trhu zcela chybí.
Jedná se o pozoruhodnou syntézu matematického, filozofického a historického poznání. Na vývoji geometrie od antiky až po novověk autor mapuje základy evropského myšlení.

Souhrnné dílo Úhelný kámen evropské vzdělanosti a moci se skládá ze čtyř knih.
První kniha Vědění uloupené olympským objasňuje otevření geometrického světa a zušlechtění geometrie, k němuž došlo v antice. Geometrie tehdy stanovila ideál evropské vědě přinejmenším na další tři tisíciletí.
Druhá kniha Prosvětlení cesty k nekonečnu srozumitelně pojednává o rozepnutí geometrického světa do absolutního nekonečna, o teologických vlivech, jež se na tom podílely, a vůbec o vlivech teologie na vznik novověké vědy. Novověká evropská věda v té době učinila osudový krok, spočívající ve vložení reálného světa do klasického geometrického prostoru.
Třetí kniha Geometrizace reálného světa je věnována důsledkům tohoto osudového kroku a období od počátků novověké přírodovědy, významu Isaaca Newtona a obdivuhodnému rozvoji takto pojímaného čistého rozumu.
Završením celého díla, které každého vnímavého čtenáře zasvětí do překvapivě poutavého vývoje geometrie i celého evropského myšlení, je čtvrtá kniha Otevření neeukleidovských geometrických světů. Objevem neeukleidovské geometrie obdržel lidský rozum - přesvědčený, že svět již nemá žádné neobjasnitelné tajemství - studenou sprchu.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Úhelný kámen evropské vzdělanosti a moci - 4. vydání do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Úhelný kámen evropské vzdělanosti a moci - 4. vydání.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Úhelný kámen evropské vzdělanosti a moci - 4. vydání (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Úhelný kámen evropské vzdělanosti a moci - 4. vydání bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Úhelný kámen evropské vzdělanosti a moci - 4. vydání doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Úhelný kámen evropské vzdělanosti a moci - 4. vydání