Umělec a matematik - Příběh o Nicolasi Bourbakim, geniálním matematikovi, který nikdy neex

Kód: 2001683

Úplný název:

Umělec a matematik - Příběh o Nicolasi Bourbakim, geniálním matematikovi, který nikdy neex (Aczel Amir D.): Príbeh o Nicolasi Bourbakim, geniálním matematikovi...

Autor a popis:

Aczel Amir D., Academia, 192 stran, jazyk - čeština, 2009

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
136 Kč (195 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.10.2016 dopoledne. 
 

Identita geniálního francouzského matematika Nicolase Bourbakiho, autora rozsáhlé řady monografií, které významně ovlivnily vývoj moderní matematiky a její výuky ve dvacátém století, byla vždy opředena závojem tajemství. Zasvěcení znali skutečnost, mnozí tušili nějakou čertovinu, ostatní dodnes věří tomu, že Bourbaki je člověk z masa a kostí. Z určitého pohledu měli pravdu všichni. Vždyť je tu jeho úctyhodné dílo, byl ctihodným členem jisté Akademie věd, zval přátele na svatbu své dcery… A lze tvrdit, že na světě dnes není matematik, kterého by Bourbakiho klíčové dílo neovlivnilo.Autor ve své knize vysvětluje nejen zábavnou stránku skutečné-neskutečné osobnosti, především se však snaží poutavou formou vysvětlit co, proč a jak Bourbaki vykonal v matematice, jak tím přispěl k rozmachu vědeckého směru strukturalismu a jeho metod a ovlivnil tak myšlení v mnoha oborech zejména ve druhé polovině dvacátého století. Čtenář se dozví mnoho zajímavého o předních francouzských matematicích, ale také o předních osobnostech lingvistiky, antropologie, psychologie a výtvarného umění dvacátého století a o tom, co tyto osobnosti a jejich na první pohled velmi vzdálené obory spojovalo.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Umělec a matematik - Příběh o Nicolasi Bourbakim, geniálním matematikovi, který nikdy neex do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Umělec a matematik - Příběh o Nicolasi Bourbakim, geniálním matematikovi, který nikdy neex.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Umělec a matematik - Příběh o Nicolasi Bourbakim, geniálním matematikovi, který nikdy neex (hodnotilo 1 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Umělec a matematik - Příběh o Nicolasi Bourbakim, geniálním matematikovi, který nikdy neex bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Umělec a matematik - Příběh o Nicolasi Bourbakim, geniálním matematikovi, který nikdy neex doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Příroda

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Příroda / Umělec a matematik - Příběh o Nicolasi Bourbakim, geniálním matematikovi, který nikdy neex