Umění bez revolucí? - Proměny soudobého výtvarného umění

Kód: 7485066

Úplný název:

Umění bez revolucí? - Proměny soudobého výtvarného umění (Horáček Radek): Promeny soudobého výtvarného umení

Autor a popis:

Horáček Radek, , 280 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
206 Kč (295 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.10.2016 dopoledne. 
 

Kniha Umění bez revolucí? zkoumá jednu z možností, jak přistupovat k dějinám moderního a současného umění. Zatímco publikace o umění obvykle chronologicky popisují vývojové etapy s důrazem na novátorské změny, Radek Horáček se snaží upozornit, že ve vývoji umění spíše převládají prvky dlouhodobé. V jednotlivých kapitolách ukazuje různé možnosti interpretace současného umění z hlediska jeho funkcí a provozu. Kniha přináší řadu jedinečných aktuálních informací a je doplněna fotodokumentací s interpretačními texty a výběrovým přehledem uměleckých směrů posledních desetiletí.

Radek Horáček (1959) je profesorem na Katedře výtvarné výchovy Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity a zaměřuje se na teorii a zprostředkování současného výtvarného umění. V letech 2002–2006 byl ředitelem Domu umění města Brna, v roce 1998 vydal knihu Galerijní animace a zprostředkování umění jako první českou monografii o aktivizující práci muzeí a galerií. Od roku 1977 publikoval více než tisíc recenzí, studií i glos v odborném i denním tisku, rozhlase a televizi.

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Umění bez revolucí? - Proměny soudobého výtvarného umění do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Umění bez revolucí? - Proměny soudobého výtvarného umění.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Umění bez revolucí? - Proměny soudobého výtvarného umění (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Umění bez revolucí? - Proměny soudobého výtvarného umění bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Umění bez revolucí? - Proměny soudobého výtvarného umění doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Umění bez revolucí? - Proměny soudobého výtvarného umění