Umění žít - Meditace Vipassana jak ji vyučuje S. N. Goenka

Kód: 2548462

Úplný název:

Umění žít - Meditace Vipassana jak ji vyučuje S. N. Goenka (Hart William):

Autor a popis:

Hart William, Czech Vipassana, 127 stran, jazyk - čeština, 2010

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
110 Kč (149 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.10.2016 dopoledne. 
 

Vipassaná-bhávaná, "rozvinutí vhledu", představuje jádro učení Buddhy. Tato stezka k vědomí sebe sama, jak ji vyučuje S.N. Goenka, je mimořádná svou jednoduchostí, absencí jakýchkoli dogmat a především svými výsledky. Techniku meditace vipassana může úspěšně praktikovat kdokoli.

Umění žít ukazuje, jak tato technika může člověku pomoci řešit jeho problémy, rozvinout nevyužitý potenciál a vést pokojný a užitečný život. Kniha je založena na přednáškách a článcích S.N. Goenky a byla zpracována pod jeho přímým vedením. Obsahuje příběhy S.N. Goenky a také odpovědi na otázky studentů, které svěžím způsobem doplňují jeho učení.

Kurzů vipassany vedených S.N. Goenkou se zúčastnily tisíce lidí nejrůznějšího původu. Pan Goenka, který je nyní již v důchodu, je jako bývalý průmyslník a někdejší vůdce indické komunity v Barmě ojedinělý mezi učiteli meditace. Ačkoli sám žije světským životem, jeho učení si získalo sympatie vážených buddhistických mnichů v Barmě, Indii a na Srí Lance, z nichž někteří se také zúčastnili kurzů pod jeho vedením. Navzdory svému charisma pan Goenka nestojí o to být "guruem" a namísto toho učí každého spoléhat se sám na sebe. Toto je první systematická studie jeho učení v angličtině.

William Hart studuje vipassanu již mnoho let. Od roku 1982 vede jako asistující učitel S.N. Goenky kurzy vipassany na západě.


 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Umění žít - Meditace Vipassana jak ji vyučuje S. N. Goenka do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Umění žít - Meditace Vipassana jak ji vyučuje S. N. Goenka.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Umění žít - Meditace Vipassana jak ji vyučuje S. N. Goenka (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Umění žít - Meditace Vipassana jak ji vyučuje S. N. Goenka bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Umění žít - Meditace Vipassana jak ji vyučuje S. N. Goenka doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Zdraví

 
Knihkupectví / Zdraví / Umění žít - Meditace Vipassana jak ji vyučuje S. N. Goenka