Uplatňování nároků z věcných práv a rozhodování o nich

Kód: 8721298

Úplný název:

Uplatňování nároků z věcných práv a rozhodování o nich (Králík Michal):

Autor a popis:

Králík Michal, Leges, 336 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
365 Kč (450 Kč)
  / ks  
koupit
 

Publikace předkládá shrnutí hmotněprávních a procesních aspektů ve vybraných oblastech věcných práv. Opírá se o aktuální judikaturu Nejvyššího soudu České republiky, zejména jeho senátu specializovaného na oblast věcných práv, která je zasazena do výkladu jednotlivých právních institutů, se kterými se právní praxe denně setkává.

Po výkladu institutu dobrých mravů v soudním řízení se autor věnuje právním normám s relativně neurčitou právní hypotézou v řízeních ve sféře věcných práv. V další kapitole jsou rozebrány peněžité náhrady (např. při vypořádání společného jmění manželů) včetně způsobu jejich určování. Výrazná pozornost je věnována ochraně vlastnických práv – řízení o vindikační žalobě, řízení o vyklizení bytu, stavbám na cizích pozemcích atd. Poslední dvě kapitoly jsou věnovány hmotněprávním a procesním souvislostem společného jmění manželů a podílového spoluvlastnictví.

Text je doplněn příslušnými partiemi návrhu občanského zákoníku s důvodovou zprávou. Cílem knihy je podat průřezový praktický výklad uvedených institutů a skloubit sféru hmotného práva s procesním se zdůrazněním komplexního přístupu k věci a uvedením veškeré použitelné judikatury.

Kniha je určena především soudcům, advokátům a dalším praktikujícím právníkům, ale také širší veřejnosti.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Uplatňování nároků z věcných práv a rozhodování o nich do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Uplatňování nároků z věcných práv a rozhodování o nich.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Uplatňování nároků z věcných práv a rozhodování o nich (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Uplatňování nároků z věcných práv a rozhodování o nich bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Uplatňování nároků z věcných práv a rozhodování o nich doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Humanitní vědy

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Humanitní vědy / Uplatňování nároků z věcných práv a rozhodování o nich