Urologie pro mediky

Kód: 2463008

Úplný název:

Urologie pro mediky (Hanuš Tomáš, Macek Petr):

Autor a popis:

Hanuš Tomáš, Karolinum, 306 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
283 Kč (360 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 1.11.2016 dopoledne. 
 

Učebnice Urologie pro mediky je určena především studentům všeobecného lékařství na lékařských fakultách. Vzhledem k vysoké četnosti urologických onemocnění v populaci a časté potřebě mezioborové spolupráce při jejich diagnostice a léčbě se však může stát užitečným přehledem základních informací z oboru urologie a dětské urologie nejen pro mediky, ale i pro rezidenty ve specializační přípravě v oborech chirurgie, gynekologie, všeobecné lékařství, nefrologie, onkologie a dalších.

Publikace je členěna do 24 kapitol, jejichž osnovu zpravidla tvoří epidemiologie, diagnostika a terapie jednotlivých nozologických jednotek. Obsahuje problematiku dětské urologie se zaměřením zejména na kongenitální vady urogenitální soustavy. Samostatné kapitoly jsou věnovány traumatům, zánětům, urolitiáze, inkontinenci moče, benigní hyperplazii prostaty. Dále se v textu probírají zhoubná nádorová onemocnění nadledvin, ledvin, močového měchýře, prostaty, varlat a penisu, jsou zde kapitoly z andrologie, kapitoly popisující operační postupy včetně endoskopie, laparoskopie, extrakorporální litotrypse aj.

Bohatá černobílá obrazová dokumentace nemohla být ve všech kapitolách dostatečně detailní, o to více snad studující ocení barevnou přílohu instruktivních nálezů některých urologických chorob.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Urologie pro mediky do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Urologie pro mediky.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Urologie pro mediky (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Urologie pro mediky bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Urologie pro mediky doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Zdravotnictví