USA a evropská integrace: nenápadný půvab americké hegemonie

Kód: 2462688

Úplný název:

USA a evropská integrace: nenápadný půvab americké hegemonie (Přikryl Pavel):

Autor a popis:

Přikryl Pavel, Karolinum, 258 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
228 Kč (290 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Kniha je určena studentům a badatelům se zájmem o hlubší pochopení americké zahraniční politiky druhé poloviny 20. století a všem, kteří se zabývají historií procesu evropské integrace.

Spojené státy byly vždy významným účastníkem debaty o podobě evropského sjednocení. Politika Washingtonu nicméně často vyznívala dvojznačně: na jedné straně lze pozorovat aktivní podporu sjednocení kontinentu, na straně druhé snahu o specifické směřování a zadržování některých evropských ambicí. Autor ve své knize představuje obecnější vysvětlení politiky USA vůči Evropě. Čtenáři předkládá teoretický koncept strategie regionální hegemonie, do něhož zasazuje podrobnou analýzu vývoje americké grand strategy včetně role evropského regionu v jejím rámci, i analýzu konkrétní politiky směřující k ovlivnění evropského integračního procesu.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit USA a evropská integrace: nenápadný půvab americké hegemonie do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s USA a evropská integrace: nenápadný půvab americké hegemonie.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení USA a evropská integrace: nenápadný půvab americké hegemonie (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na USA a evropská integrace: nenápadný půvab americké hegemonie bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S USA a evropská integrace: nenápadný půvab americké hegemonie doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / USA a evropská integrace: nenápadný půvab americké hegemonie