Ústecké kádrování aneb Jak jsme přišli o desetitisíce perspektivních německých komunistů..

Kód: 8762431

Úplný název:

Ústecké kádrování aneb Jak jsme přišli o desetitisíce perspektivních německých komunistů.. (Roček František): aneb Jak jsme prišli o desetitisíce perspektivních nemeckých komunistu...

Autor a popis:

Roček František, AOS Publishing, 168 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
209 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Autor se kdysi v jednom rozhovoru prořekl, že některé své pohledy na historii nikdy nemůže zveřejnit, protože by z toho byl skandál. Něco z toho však přesto sdělil právě v této knize, když na jejím začátku uvádí svůj náhled na fenomén kolektivní odpovědnosti a kolektivní viny, na norimberský proces a na „fotbalový syndrom“ v politice. Některé jeho názory jsou šokující, ale zdá se, že i opodstatněné. Mimo jiné se v knize se zabývá tím, že podobně jako předtím mnozí místní Němci toužili po legitimaci NSDAP, po roce 1945 toužili po legitimaci KSČ.

„Němci se chovali normálně; klidně by se z nadšených nacistů stali nadšenými komunisty, což je naprosto normální reakce. Lidé totiž udělají cokoliv, aby si zachovali život v prostředí, ve kterém žijí. Důležitá není idea, ale dlouhodobé (pře)žití v určitě kvalitě, kterou nechtějí opustit,“ píše autor v jedné z kapitol této pozoruhodné knihy.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Ústecké kádrování aneb Jak jsme přišli o desetitisíce perspektivních německých komunistů.. do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Ústecké kádrování aneb Jak jsme přišli o desetitisíce perspektivních německých komunistů...
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Ústecké kádrování aneb Jak jsme přišli o desetitisíce perspektivních německých komunistů.. (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Ústecké kádrování aneb Jak jsme přišli o desetitisíce perspektivních německých komunistů.. bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Ústecké kádrování aneb Jak jsme přišli o desetitisíce perspektivních německých komunistů.. doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Ústecké kádrování aneb Jak jsme přišli o desetitisíce perspektivních německých komunistů..