Utváření humanistické učenecké komunity v českých zemích / Paupertate styloque connecti.

Kód: 8727123

Úplný název:

Utváření humanistické učenecké komunity v českých zemích / Paupertate styloque connecti. (Storchová Lucie):

Autor a popis:

Storchová Lucie, Scriptorium, 544 stran, jazyk - čeština, latina, 2011

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
311 Kč (420 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 31.10.2016 dopoledne. 
 

Původní důkladná monografie, v níž autorka analyzuje tvorbu českých latinsky píšících humanistů jako formalizovaný diskursivní modus. Dále analyzuje humanistické literární pole v českých zemích a textové utváření učenecké komunity. Práce tak přináší razantní odklon od všech dosavadních interpretací raně novověkého humanismu v české vědě (jež zároveň také analyzuje na pozadí jejich metanarativních předpkladů) a znamená zásadní konceptuální průlom. Kniha je částečně přepracovanou verzí disertační práce obhájené roku 2009 na Fakultě humanitních studií UK v Praze, za niž byla autorka odměněna Bolzanovou cenou pro rok 2009, udělovanou rektorem UK.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Utváření humanistické učenecké komunity v českých zemích / Paupertate styloque connecti. do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Utváření humanistické učenecké komunity v českých zemích / Paupertate styloque connecti..
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Utváření humanistické učenecké komunity v českých zemích / Paupertate styloque connecti. (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Utváření humanistické učenecké komunity v českých zemích / Paupertate styloque connecti. bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Utváření humanistické učenecké komunity v českých zemích / Paupertate styloque connecti. doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Utváření humanistické učenecké komunity v českých zemích / Paupertate styloque connecti.