Úvod do biblické hermeneutiky - Cesty k pochopení textu

Kód: 7429524

Úplný název:

Úvod do biblické hermeneutiky - Cesty k pochopení textu (Oeming Manfred): Cesty k pochopení textu

Autor a popis:

Oeming Manfred, Vyšehrad, 264 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
238 Kč (298 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 2.11.2016 dopoledne. 
 

Autor se snaží podat přehled všech současných způsobů výkladu Bible a vyváženě je zhodnotit. Ke každému z nich uvádí jeden příklad interpretace biblického oddílu Starého zákona a jeden zákona Nového.

Německý teolog Manfred Oeming se ve svém Úvodu do biblické hermeneutiky pokouší podat přehled všech současných způsobů výkladu Bible a vyváženě je zhodnotit. Ke každému z nich uvádí jeden příklad interpretace biblického oddílu Starého zákona a jeden zákona Nového, čímž podtrhuje nejen svéráznost jednotlivých způsobů interpretace, ale také rozmanitost možností, jak lze biblickým látkám porozumět. Kniha není určena jen odborníkům na biblické vědy a teologům, ale všem, kdo se zajímají o obory, jakými jsou religionistika, sociologie, psychologie, literární věda nebo filozofie. Také tyto vědní disciplíny totiž velkou měrou přispívají, jak autor přesvědčivě vysvětluje, k odkrývání stále nových významových rozměrů Bible. Obzvláště cenná je úvodní část, v níž je nastíněn stručný přehled filozofické hermeneutiky a její těsné sepětí s hermeneutikou biblickou. Kniha je přínosná svou otevřeností k nejnovějším interpretačním způsobům, zejména k postmodernímu výkladu Bible; i ty autor respektuje, ale je k nim zároveň kritický, a sám nabízí vlastní představu o tom, který z výkladů je nejpřesvědčivější a povaze Bible nejbližší.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Úvod do biblické hermeneutiky - Cesty k pochopení textu do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Úvod do biblické hermeneutiky - Cesty k pochopení textu.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Úvod do biblické hermeneutiky - Cesty k pochopení textu (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Úvod do biblické hermeneutiky - Cesty k pochopení textu bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Úvod do biblické hermeneutiky - Cesty k pochopení textu doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Ezoterika

 
Knihkupectví / Duše a tělo / Ezoterika / Úvod do biblické hermeneutiky - Cesty k pochopení textu