Úvod do dějin čínského písemnictví a krásné literatury I. díl

Kód: 2461267

Úplný název:

Úvod do dějin čínského písemnictví a krásné literatury I. díl (Lomová Olga):

Autor a popis:

Karolinum, 142 stran, jazyk - čeština, 2007

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
111 Kč (145 Kč)
  / ks  
koupit
 

Učebnice dějin čínské literatury plánovaná ve třech dílech postupně obsáhne dějiny čínského písemnictví od nejstarších dob až po konec období raného středověku (tj.zhruba 1000 př.n.l. až 600 n.l.). Je koncipována jako systematické uvedení do tématu založené na interpretaci primárních pramenů a na nejnovější sekundární literatuře. První díl pojednává o počátcích čínského písemnictví a o dílech vrcholného starověku a obsahuje řadu informací také o čínské filosofii a historiografii. Pojednání o historickém vývoji čínské literatury doplňují ukázky v českém překladu a v čínském originále. Součástí učebnice jsou také systematicky uváděné čínské znaky u vlastních jmen, titulů a vybraných pojmů a přehled základní literatury k tématu. Učebnice je primárně určena pro studenty sinologie, je však pojata tak,aby byla přístupná i těm zájemcům o čínskou kulturu, kteří čínský jazyk nestudují.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Úvod do dějin čínského písemnictví a krásné literatury I. díl do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Úvod do dějin čínského písemnictví a krásné literatury I. díl.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Úvod do dějin čínského písemnictví a krásné literatury I. díl (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Úvod do dějin čínského písemnictví a krásné literatury I. díl bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Úvod do dějin čínského písemnictví a krásné literatury I. díl doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Úvod do dějin čínského písemnictví a krásné literatury I. díl