Úvod do dějin čínského písemnictví a krásné literatury II. díl

Kód: 2461727

Úplný název:

Úvod do dějin čínského písemnictví a krásné literatury II. díl (Lomová Olga):

Autor a popis:

Lomová Olga, Karolinum, 192 stran, jazyk - čeština, 2009

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
154 Kč (200 Kč)
  / ks  
koupit
 

Učebnice dějin čínské literatury plánovaná ve třech dílech postupně obsáhne dějiny čínského písemnictví od nejstarších dob až po konec období raného středověku (tj.zhruba 1000 př.n.l. až 600 n.l.). Je koncipována jako systematické uvedení do tématu založené na interpretaci primárních pramenů a na nejnovější sekundární literatuře. Druhý díl se věnuje literatuře, krásné, dějepisné i filosofické, období dynastií Qin a Han. Pojednání o historickém vývoji čínské literatury doplňují ukázky v českém překladu a v čínském originále. Součástí učebnice jsou také systematicky uváděné čínské znaky u vlastních jmen, titulů a vybraných pojmů a přehled základní literatury k tématu. Učebnice je primárně určena pro studenty sinologie, je však pojata tak,aby byla přístupná i těm zájemcům o čínskou kulturu, kteří čínský jazyk nestudují.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Úvod do dějin čínského písemnictví a krásné literatury II. díl do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Úvod do dějin čínského písemnictví a krásné literatury II. díl.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Úvod do dějin čínského písemnictví a krásné literatury II. díl (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Úvod do dějin čínského písemnictví a krásné literatury II. díl bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Úvod do dějin čínského písemnictví a krásné literatury II. díl doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Úvod do dějin čínského písemnictví a krásné literatury II. díl