V deň ako tento

Kód: 8150109

Úplný název:

V deň ako tento (Stamm Peter):

Autor a popis:

Stamm Peter, Artforum, 160 stran, jazyk - slovenština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
147 Kč (199 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2016 dopoledne. 
 

V deň ako tento je pútavo a diskrétne vyrozprávaný príbeh nášho súčasníka, ktorý trpí romantickým rozporom medzi snom a skutočnosťou a zamieňa si realitu s predstavami o nej. Andreas sa bojí dať nekonečnému sledu náhodných životných udalostí konkrétny tvar. Až keď si uvedomí možnosť vlastného konca, chce vziať život do vlastných rúk.

Andreas žije osemnásť rokov v Paríži. Pracuje ako učiteľ nemčiny na gymnáziu, má súčasne dve milenky, chodieva do kina, nakupuje. Jedného dňa sa rozhodne zmeniť svoj stereotypný život.? Privedie ho k tomu spomienka na Fabienne, nenaplnenú lásku z mladosti, a podozrenie, že má rakovinu pľúc.

Predá byt, dá výpoveď a vracia sa do rodnej švajčiarskej dediny. Ako dopadne stretnutie s Fabienne a nový vzťah s praktikantkou Delphine? Prinesie cesta do vlastnej minulosti návrat k sebe samému? Znamená radikálna zmena vonkajších okolností nový začiatok alebo pokračovanie predošlého života?

Peter Stamm (1963)
Niekoľko semestrov študoval v Zürichu anglistiku, psychológiu, psychopatológiu a hospodársku informatiku. Žil v Paríži, New Yorku, Škandinávii, Berlíne a Londýne. V súčasnosti žije s rodinou vo švajčiarskom Winterthure. Od roku 1990 je spisovateľom a žurnalistom v slobodnom povolaní. Za svoju tvorbu získal niekoľko ocenení. Patrí k najčastejšie prekladaným autorom súčasnej švajčiarskej literatúry. Peter Stamm napísal päť románov, rovnaký počet zbierok poviedok, tri knihy pre deti a jednu knihu esejí a prednášok. Je autorom takmer dvoch tuctov divadelných a rozhlasových hier. V slovenčine vyšli romány Agnes (2006) a Približná krajina (2010). V tom istom roku vznikla v Slovenskom rozhlase pod vedením Svetozára Sprušanského nahrávka jeho hry Blesková námraza. Naposledy vydalo vydavateľstvo Perfekt kniha pre deti Prečo bývame za mestom (2014), ktorú ilustrovala Jutta Bauer.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit V deň ako tento do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s V deň ako tento.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení V deň ako tento (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na V deň ako tento bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S V deň ako tento doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Knihy pro dospělé