V panelech a bublinách - Kapitoly z teorie komiksu

Kód: 7470113

Úplný název:

V panelech a bublinách - Kapitoly z teorie komiksu (Kořínek Pavel, Foret Martin, Jareš Michal): Kapitoly z teorie komiksu

Autor a popis:

Kořínek Pavel, Foret Martin, Jareš Michal, AKROPOLIS, 456 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
258 Kč (369 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 31.10.2016 dopoledne. 
 

Domácímu zájemci o teorii komiksu se v českém jazyce dosud nabízelo jen nemnoho příležitostí k seznámení se s aktuálními otázkami i přetrvávajícími koncepty „myšlení o komiksu“. Kniha V panelech a bublinách. Kapitoly z teorie komiksu si klade za cíl přehledně pojednat a k dalšímu použití nabídnout rozličné koncepty i přístupy, jimiž lze komiksové texty (ať už konkrétní osamocené, nebo v nejrůzněji definovaných souborech) novými způsoby číst a interpretovat, zkoumat i analyzovat. Pozornost je věnována například vztahům komiksu k různým charakterizačně-stratifikačním systémům v kultuře (komiks jako médium, žánr, umění), tematizována je ale i komiksová vícekódovost (obraz v komiksu, text v komiksu) či způsoby, jimiž komiks vypráví (specifické formální prostředky, narace, serialita). Samostatné kapitoly jsou pak věnovány též tématům produkčně-prezentačních aspektů (publikační tvar) a participantům (autor, produkce, čtenář) komiksového kulturního pole. Závěrečná kapitola v základních souřadnicích zachycuje historii odborného zkoumání komiksu od jeho nesmělých počátků až k dnešnímu celosvětovému rozmachu tzv. comics studies. Svazek sestávající z dvanácti kapitol doplněných drobnějšími exkurzy nechce být kompilační „summou zjištěného“ ani netouží nabídnout původní a komplexní teorii komiksu. Pokouší se především o poučené zahájení diskuse a o vstupní úvodové popsání charakteristických rysů komiksu z nejrůznějších možných perspektiv.

Publikace doplněná o slovníček pojmů a komentované soupisy další doporučené literatury je určena všem zájemcům o teoretické popsání komiksu, odborníkům z příbuzných oblastí, studentům humanitních oborů i zainteresovaným laikům. - Rukopis vytvořený trojicí autorů z ÚČL AV ČR a FF UP byl podpořen grantovým projektem GA ČR. - Kniha vychází za podpory Ministerstva kultury ČR.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit V panelech a bublinách - Kapitoly z teorie komiksu do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s V panelech a bublinách - Kapitoly z teorie komiksu.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení V panelech a bublinách - Kapitoly z teorie komiksu (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na V panelech a bublinách - Kapitoly z teorie komiksu bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S V panelech a bublinách - Kapitoly z teorie komiksu doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Knihy pro dospělé

 
Knihkupectví / Knihy pro dospělé / V panelech a bublinách - Kapitoly z teorie komiksu