Václav Cigler - Prostory projekty/ Spaces projects/ Räume projekte

Kód: 2544978

Úplný název:

Václav Cigler - Prostory projekty/ Spaces projects/ Räume projekte (kol.):

Autor a popis:

Kol., Michal Motyčka, 460 stran, jazyk - čeština, angličtina, nemčina, 2009

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
888 Kč (1 200 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 2.11.2016 dopoledne. 
 

Záměrem autorů bylo představit souvislosti výtvarného myšlení a prostorového uvažování, tvorbu a realizace Václava Ciglera ve výběru z jeho rozsáhlého díla z let 1957-2009. ”Výběr prací, které zde předkládám jako ukázky toho, čím jsem se zabýval ve svých prostorových úvahách ve skle a v prostředí krajiny, zamýšlel jsem je především jako podnět k vašemu vlastnímu přemýšlení o těchto tématech…” V podobném rozsahu se připravují publikace o skle, o kresbě a o šperku a designu.

Doc. akad. sochař Václav Cigler (1929, Vsetín) je mezinárodně uznávaný autor v oboru sklo. V letech 1951-57 studoval na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze v ateliéru profesora Josefa Kaplického. V roce 1965 založil a do roku 1979 vedl ateliér Sklo v architektuře na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě. Jeho tvorba je zaměřena na plastické objekty z broušeného optického skla, návrhy a realizace osvětlovadel a šperků, kresby, prostorové projekty a kompozice pro architekturu. Vytvořil 21 realizací ve veřejném prostoru. Své práce představil na mnoha samostatných a kolektivních výstavách v České republice a v zahraničí. Jeho díla jsou zastoupena v řadě významných soukromých i veřejných sbírek - Praha, Brno, Olomouc, Louny, Litoměřice, Bratislava, Rotterdam, Corning, London, Berlín, Düsseldorf, Karlsruhe, Coburg, Curych, Amsterdam, Frankfurt a. M., Leyden, Paříž, Montreal, Sapporo, Tel Aviv aj. Za svou tvorbu byl odměněn řadou domácích i zahraničních cen a vyznamenání. Jako umělec i pedagog velmi výrazně ovlivnil myšlení a tvorbu několika generací umělců.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Václav Cigler - Prostory projekty/ Spaces projects/ Räume projekte do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Václav Cigler - Prostory projekty/ Spaces projects/ Räume projekte.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Václav Cigler - Prostory projekty/ Spaces projects/ Räume projekte (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Václav Cigler - Prostory projekty/ Spaces projects/ Räume projekte bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Václav Cigler - Prostory projekty/ Spaces projects/ Räume projekte doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Umění

 
Knihkupectví / Umění / Václav Cigler - Prostory projekty/ Spaces projects/ Räume projekte