Václav Mašek - Věrné sparťanské srdce + 2CD Stříbrní Chilané

Kód: 9052423

Úplný název:

Václav Mašek - Věrné sparťanské srdce + 2CD Stříbrní Chilané (Mašek Václav): + 2CD Stríbrní Chilané + Ceskou ulickou ke stríbru

Autor a popis:

Mašek Václav, Presco Group, 432 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
518 Kč (690 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 1.11.2016 dopoledne. 
 

„Václav Mašek býval Pan Fotbalista. Rychlík s neomylnou levačkou. Přes šest set zápasů a skoro tolik gólů a všechno v jednom klubu... Plachý, mladý muž s desítkou na zádech byl opravdový šutér. Správcové na nejednom stadionu mu nemohli přijít na jméno. Dlouho do noci museli látat díry v sítích, které jim potrhal kanónem schovaným v ostré levé. V daleké Belgii je město, kde se Václavovo jméno nesmí vyslovit. Ještě dnes by při zaznění těch dvou slabik opadávala omítka ze zdí stadionu toho jejich Anderlechtu. Nejprve jim tam šoupl prvního fíka, a když to nestačilo, tak si stoupl k trestňáku. A v té odvetě druhého kola Poháru mistrů evropských zemí pak dal gól, který nikdo neviděl. Taková to byla šupa. Po návratu do Prahy před ním fandové chtěli smeknout, ale neměli co. Klobouky naházeli z tribun na trávník v oslavě Václavova hattricku v prvním zápase...“

Takto osobitě popisuje legendárního hráče Sparty a vicemistra světa z MS v Chile 1962 fotbalový odborník, publicista a srdcař Milan Holub ve svém textu Brazilské finále, který je jakýmsi epilogem za poutavou autobiografií někdejšího slavného útočníka, později prezidenta klubu a dodnes věrného sparťana Václava Maška. Jedná se o memoáry v mnoha ohledech unikátní. Nestává se totiž často, aby osobnost ze světa sportu zpracovala své vzpomínky po literární i obsahové stránce bez pomoci dalších zkušených spolupracovníků.
Ing. Václav Mašek se ovšem ve své knize opírá nejen o svůj bohatý a pečlivě vedený archiv, ale také o talent autenticky se podělit o významné momenty svého života neobyčejně čtivým a atraktivním způsobem.

Knihu doplňují jako bonus dvě audio CD pod společným názvem Stříbrní Chilané. Slavný příběh československého fotbalu z mistrovství světa 1962 ožívá podle námětu Jiřího Hory v dramatizaci Jana Jiráně „Českou uličkou ke stříbru“ (účinkují Ivan Trojan, Michal Pavlata, David Novotný, David Suchařípa, Jaromír Bosák, Robert Záruba a další) a v dokumentárním zpracování Jana Kaliby „Chilané se vracejí“. Nejen o vztahu s Pelém mluví Josef Masopust, hovoří také Václav Mašek, Adolf Scherer, Josef Kadraba, Rudolf Vytlačil, Amarildo, Djalma Santos, Mario Zagallo a další. Poznáte životní osudy „stříbrných Chilanů“ a prožijete jejich dobrodružný návrat do Jižní Ameriky po padesáti letech!
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Václav Mašek - Věrné sparťanské srdce + 2CD Stříbrní Chilané do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Václav Mašek - Věrné sparťanské srdce + 2CD Stříbrní Chilané.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Václav Mašek - Věrné sparťanské srdce + 2CD Stříbrní Chilané (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Václav Mašek - Věrné sparťanské srdce + 2CD Stříbrní Chilané bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Václav Mašek - Věrné sparťanské srdce + 2CD Stříbrní Chilané doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Sport

 
Knihkupectví / Volný čas / Sport / Václav Mašek - Věrné sparťanské srdce + 2CD Stříbrní Chilané