Václav Novotný - Život a dílo univerzitního profesora českých dějin

Kód: 2002341

Úplný název:

Václav Novotný - Život a dílo univerzitního profesora českých dějin (Hoffmanová Jaroslava): Život a dílo univerzitního profesora ceských dejin

Autor a popis:

Hoffmanová Jaroslava, Academia, 560 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
315 Kč (450 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.10.2016 dopoledne. 
 

Monografie přibližuje život a dílo významného pražského univerzitního profesora českých dějin V. Novotného (1869-1932). Byl žákem především J. Golla a J. Emlera, ovlivnil ho rovněž T. G. Masaryk a po studiích se stal pomocníkem V. V. Tomka. Jako zemský stipendista odjížděl do Říma v roce 1898 coby zaměstnanec Místodržitelského archivu. Teprve v roce 1908 po jmenování skutečným mimořádným profesorem se mohl plně věnovat pedagogickému a vědeckému působení. Z obsáhlé řady jeho historických prací jsou nejznámější, vedle některých základních pramenných edic, první čtyři svazky Českých dějin a dva svazky Mistra Jana Husa.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Václav Novotný - Život a dílo univerzitního profesora českých dějin do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Václav Novotný - Život a dílo univerzitního profesora českých dějin.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Václav Novotný - Život a dílo univerzitního profesora českých dějin (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Václav Novotný - Život a dílo univerzitního profesora českých dějin bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Václav Novotný - Život a dílo univerzitního profesora českých dějin doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Knihy pro dospělé

 
Knihkupectví / Knihy pro dospělé / Václav Novotný - Život a dílo univerzitního profesora českých dějin