Válečný prožitek české společnosti v konfrontaci s nacistickou okupací

Kód: 8721138

Úplný název:

Válečný prožitek české společnosti v konfrontaci s nacistickou okupací (kol.):

Autor a popis:

Kol., Ústav pro studium totalitních režimů, 136 stran, jazyk - čeština, 2010

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
118 Kč (160 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Při příležitosti 70. výročí vypuknutí druhé světové války uspořádal Ústav pro studium totalitních režimů sympozium nazvané Válečný prožitek české společnosti v konfrontaci s nacistickou okupací. Autoři jednotlivých příspěvků, z nichž byl sestaven tento sborník, se zaměřili vedle poněkud známějších, respektive větší pozornosti se těšících témat (příslušníci československé armády - Ladislav Kudrna, ÚSTR), zvláště na osudy dosud méně reflektovaných složek společnosti, mezi něž náleží kupříkladu ženy (Jana Burešová, Katedra historie FF UP v Olomouci), děti (Radka Šustrová, ÚSTR), šlechta (Zdeněk Hazdra, ÚSTR), ale rovněž německé obyvatelstvo žijící na území protektorátu (Lukáš Vlček, ÚSTR) či křesťané v odboji (Stanislava Vodičková, ÚSTR). Za velice přínosnou pak lze pokládat reflexi poválečných pohledů české historiografie na období nacistické okupace a druhé světové války (Vítězslav Sommer, ÚSTR).
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Válečný prožitek české společnosti v konfrontaci s nacistickou okupací do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Válečný prožitek české společnosti v konfrontaci s nacistickou okupací.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Válečný prožitek české společnosti v konfrontaci s nacistickou okupací (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Válečný prožitek české společnosti v konfrontaci s nacistickou okupací bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Válečný prožitek české společnosti v konfrontaci s nacistickou okupací doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Válečný prožitek české společnosti v konfrontaci s nacistickou okupací