Ve stínu islámu - Menšinová náboženství na Blízkém východě

Kód: 7429692

Úplný název:

Ve stínu islámu - Menšinová náboženství na Blízkém východě (Gebelt Jiří): Menšinová náboženství na Blízkém východe

Autor a popis:

Gebelt Jiří, Vyšehrad, 272 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Připravujeme
 
Lze objednat po naskladnění zboží, pro sledování použijte funkci Hlídací pes.
Předpokládané datum naskladnění 2.12.2016
 
 
 
 
 
238 Kč (298 Kč)
  / ks  
koupit
 

Oblast Blízkého východu, odedávna žhavá půda, stojí dnes v popředí pozornosti ještě více než jindy. Pod vlivem aktuálních bouřlivých událostí probleskují v tisku zprávy o náboženských uskupeních dlouhou dobu koexistujících ve větším či menším souladu s majoritním islámem. Životní praxe i věroučné zásady těchto obcí jsou neodborníkům povětšinou jen velmi málo známy, stejně jako forma soužití s jejich okolím. Přitom jejich poznání a zachycení jejich historického vývoje a osudů zprostředkovávají závažný vhled do myšlenkového i politického vývoje celé oblasti. Přední domácí odborníci na jednotlivá blízkovýchodní náboženství proto spojili své síly v nové monografii mapující marginalizované nábožensko-etnické skupiny Blízkého východu. Čtenář najde v knize kapitoly věnované jezídům, mandejcům, alawitům, drůzúm, šabakům a járesáníům, syrským a arménským křesťanům, maronitům, koptům a álevitům, jakož i zamyšlení nad vývojem v oblasti Blízkého východu za poslední dvě staletí. Texty jsou v naprosté většině založeny na přímém terénním průzkumu a znalostech z první ruky. Svazek je doplněn unikátními fotografiemi pořízenými samotnými autory.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Ve stínu islámu - Menšinová náboženství na Blízkém východě do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Ve stínu islámu - Menšinová náboženství na Blízkém východě.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Ve stínu islámu - Menšinová náboženství na Blízkém východě (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Ve stínu islámu - Menšinová náboženství na Blízkém východě bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Ve stínu islámu - Menšinová náboženství na Blízkém východě doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Náboženství

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Náboženství / Ve stínu islámu - Menšinová náboženství na Blízkém východě