Ve stínu trůnu - Vášně a intriky na dvoře posledních tudorovců

Kód: 7462757

Úplný název:

Ve stínu trůnu - Vášně a intriky na dvoře posledních tudorovců (Fremantleová Elizabeth): Vášne a intriky na dvore posledních Tudorovcu

Autor a popis:

Fremantleová Elizabeth, Jota, 496 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
292 Kč (398 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 31.10.2016 dopoledne. 
 

Druhý strhující román autorky Královnina gambitu se věnuje životu u královského dvora posledních Tudorovců - osudům dvou sester, jež mají k nástupnictví stejně hrozivě blízko jako jejich nejstarší sestra lady Jana Greyová, popravená po pouhých několika dnech na královském trůnu. Doba bouřlivé vlády Marie I. Tudorovny. Lady Kateřina a lady Marie Greyovy jsou otřeseny brutální popravou své starší, sedmnáctileté sestry Jany, takzvané devítidenní královny. Otázka nástupnictví zůstává otevřená. Pod rukou Elizabeth Fremantleové ožívají postavy těchto dvou mladinkých dívek v dech beroucím příběhu lásky a politiky. Ani jedna ze sester se pro nesnadný život u dvora příliš nehodí. Lehkomyslná Kateřina, považovaná mnohými vlivnými osobami za právoplatnou nástupkyni na trůn, nedokáže ovládat vlastní emoce a potřebu milovat a být milována. Její sestra, přemýšlivá a bystrá Marie, má zdeformovanou páteř a je zakrslého vzrůstu, což se považuje za ďáblovo znamení. I tudorovská krev, která oběma dívkám koluje v žilách, je pro ně víc prokletím než požehnáním. Jsou figurkami na královské šachovnici, manipulované, střídavě zahrnované přízní i podezřívané ze spiknutí a velezrady. Zpočátku dívkám pomáhá dvorní malířka Levina Teerlingová, ale když na trůn nastoupí nevyzpytatelná Alžběta, život u dvora se pro sestry Greyovy stává ještě riskantnějším. Každá sama se nakonec musí rozhodovat, do jaké míry bude královně vzdorovat a hledat lásku a klid, po kterém tak touží. Strhující a dojemný příběh náboženských i mocenských vášní a hrozeb doby tudorovské Anglie.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Ve stínu trůnu - Vášně a intriky na dvoře posledních tudorovců do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Ve stínu trůnu - Vášně a intriky na dvoře posledních tudorovců .
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Ve stínu trůnu - Vášně a intriky na dvoře posledních tudorovců (hodnotilo 2 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Ve stínu trůnu - Vášně a intriky na dvoře posledních tudorovců bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Ve stínu trůnu - Vášně a intriky na dvoře posledních tudorovců doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Knihy pro dospělé

 
Knihkupectví / Knihy pro dospělé / Ve stínu trůnu - Vášně a intriky na dvoře posledních tudorovců