Věda, víra, Darwinova teorie a stvoření podle knihy Genesis

Kód: 7295184

Úplný název:

Věda, víra, Darwinova teorie a stvoření podle knihy Genesis (Vácha Marek Orko):

Autor a popis:

Vácha Marek Orko, Cesta, 216 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
201 Kč (268 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 2.11.2016 dopoledne. 
 

V textu je diskutován vztah vědy a víry, Darwinovy teorie a první kapitoly knihy Genesis, evoluce a křesťanství. Zvláštní pozornost je pak věnována třem zprávám o stvoření knihy Genesis a vztahu těchto textů k moderní vědě, jakož i současným oficiálním textům katolické církve souvisejícími s evoluční myšlenkou. V textu je zastáván názor, že dnes nejde toliko o prokazování, že věda a víra si neprotiřečí, nýbrž o to, že věda se může stát věřícímu člověku cennou inspirací. Židovsko-křesťanská tradice vnímá člověka jako spolutvůrce vesmíru, jako obraz Boží. Umění, věda a víra se v člověka nutně musí protnout, má-li člověk dostát svému zadání být spolu-Tvůrcem světa.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Věda, víra, Darwinova teorie a stvoření podle knihy Genesis do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Věda, víra, Darwinova teorie a stvoření podle knihy Genesis.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Věda, víra, Darwinova teorie a stvoření podle knihy Genesis (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Věda, víra, Darwinova teorie a stvoření podle knihy Genesis bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Věda, víra, Darwinova teorie a stvoření podle knihy Genesis doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Křesťanství

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Náboženství / Křesťanství / Věda, víra, Darwinova teorie a stvoření podle knihy Genesis