Velké příběhy Bible

Kód: 7225350

Úplný název:

Velké příběhy Bible (Cigánek Jindřich):

Autor a popis:

Cigánek Jindřich, MONTANEX, 768 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
641 Kč (734 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Tato kniha je určena všem věřícím, kteří se chtějí seznámit s kořeny své víry, i nevěřícím, kteří se chtějí seznámit s kořeny euro-americké civilizace. Publikace pojednává o knihách Starého i Nového zákona, které jsou pevně zasazeny do příslušného historického prostředí, takže uvádí také řadu mimo-biblických sdělení z historie Izraele a okolních národů, které souvisí s popisovanými ději a osobnostmi.

Kniha je systematicky řazena v časové posloupnosti popisovaných dějů a obsahuje řadu přehledových tabulek a mapových příloh, usnadňujících orientaci čtenářů. Na rozdíl od Bible obsahuje také mnohé další informace, po staletí přenášené od úst k ústům tradicí, které dokreslují kolorit popisovaných událostí. 

Není sporu o tom, že na Bibli vyrostla naše kultura a civilizace, takže znalost Bible bezesporu patří ke všeobecnému rozhledu a vzdělání každého jednotlivce. Tato kniha to umožňuje, protože se nevyhýbá ani složitým otázkám vzniku vesmíru a člověka, souladu s Darwinovou evoluční teorií apod. Svým čtenářům také umožňuje pochopit vnitřní symboliku mnoha uměleckých děl, čerpajících své náměty z biblických událostí. Svým způsobem tak jde o jedinečnou knihu s rozsahem 750 stran, která slučuje náboženský a historický pohled na biblické události.  

       Kniha prof. Cigánka je ideální pro všechny čtenáře, kteří se chtějí nechat uvést do tajemství Bible a jejích strhujících velkých příběhů, které doslovně přečtete jedním dechem. Tato kniha tak patří k těm nemnoha publikacím, které by neměly chybět v žádné rodinné knihovně, protože poutavě odkrývá samé kořeny naší civilizace. 
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Velké příběhy Bible do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Velké příběhy Bible.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Velké příběhy Bible (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Velké příběhy Bible bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Velké příběhy Bible doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Křesťanství