Velkoadmirál Karl Dönitz - Hitlerův dědic a hrdina ponorkové války

Kód: 2473907

Úplný název:

Velkoadmirál Karl Dönitz - Hitlerův dědic a hrdina ponorkové války (Hartwig Dieter): Hitleruv dedic a hrdina ponorkové války

Autor a popis:

Hartwig Dieter, Grada, 464 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
169 Kč (199 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 1.11.2016 dopoledne. 
 

Velkoadmirál Karl Dönitz (1891-1980) byl vnímán jako legendární velitel ponorkového loďstva z druhé světové války, poslední hlava Třetí říše, kterou si vybral samotný Hitler, a zachránce milionů uprchlíků z Východu. Jeho odsouzení k deseti letům ve spandauském vězení považovali zejména veteráni válečného námořnictva za absolutně nespravedlivé. Mýtům a legendám o Karlu Dönitzovi odporuje velkoadmirálův fanatický nacismus, jeho věrnost Hitlerovi a velmi neopatrné nasazení ponorek s vysokými ztrátami. Zatímco o Dönitzových kladech se hodně mluví, o jeho slabých stránkách se často nikdo nezmiňuje. Všichni ministři obrany nařídili, aby si Bundeswehr udržoval od posledního velitele válečného námořnictva odstup, což vyvrcholilo na Dönitzově pohřbu, jehož se vojáci nesměli zúčastnit v uniformě. Tato kniha vykresluje a kriticky hodnotí osobnost a působení Karla Dönitze za druhé světové války i po ní, 100 let po velkoadmirálovu vstupu do císařského námořnictva a 30 let po jeho smrti. Místo mýtů a legend předkládá nové poznatky, jež jsou založeny na nezvratných důkazech. S tím je spojen rovněž přístup spolkového námořnictva k jedné z nejznámějších postav dějin německého námořnictva.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Velkoadmirál Karl Dönitz - Hitlerův dědic a hrdina ponorkové války do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Velkoadmirál Karl Dönitz - Hitlerův dědic a hrdina ponorkové války.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Velkoadmirál Karl Dönitz - Hitlerův dědic a hrdina ponorkové války (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Velkoadmirál Karl Dönitz - Hitlerův dědic a hrdina ponorkové války bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Velkoadmirál Karl Dönitz - Hitlerův dědic a hrdina ponorkové války doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Velkoadmirál Karl Dönitz - Hitlerův dědic a hrdina ponorkové války