Velkolepý plán

Kód: 7363362

Úplný název:

Velkolepý plán (kol.):

Autor a popis:

Hawking Stephen, Mlodinow Leonard, Dokořán, 204 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
300 Kč (398 Kč)
  / ks  
koupit
 

 

Hawking a Mlodinow ve své knize Velkolepý plán přístupným esejistickým stylem hledají odpověď na otázky, které připomínají spíše filozofické pojednání než kosmologický výklad.

Proč jsme na světě? Proč vlastně vůbec něco existuje? Jaká je povaha reality? Jak to, že je vesmír tak přesně „vyladěn“, že je možné, abychom v něm mohli žít? A nestojí za tím nějaký „velký záměr“ svrchovaného tvůrce? Tyto základní otázky o podstatě vesmíru a samotné existence pojednávají za pomoci nejnovějších fyzikálních poznatků.

Kniha Velkolepý plán zaujme všechny čtenáře, kteří se zabývají otázkami po smyslu života. Publikaci napsal Stephen Hawking a Leonard Mlodinow. Proč jsme na světě? Proč vlastně vůbec něco existuje? Jaká je povaha reality? A jak to, že vesmír je tak přesně 
„vyladěn", že je vůbec možné, aby v něm existoval život? Je za tím snad nějaký „velký záměr“ svrchovaného tvůrce? Autoři knihy Velkolepý plán hledají odpovědi právě na takové otázky, k tématu přitom přistupují esejisticky. Více než kosmologický výklad připomíná tento titul filozofické pojednání. Základní otázky o podstatě vesmíru a existence je zpracován s pomocí nejnovějších fyzikálních poznatků.

Teoretický fyzik Stephen Hawking (*1942) pochází z Velké Británie, je to jeden z nejznámějších vědců současnosti. Zabývá se hlavně různými obory kosmologie a kvantové gravitace. Je autorem mnoha vědeckých spisů, které jsou sice vysoce odborné, ale zároveň jsou natolik srozumitelné, že po nich mohou sáhnout i laici. Příkladem takové knihy je například Stručná historie času. Na vědeckém výzkumu se Hawking podílí i přes své rozsáhlé tělesné postižení.

Leonard Mlodinow (*1954) je americký fyzik a autor populárně-naučné literatury. Podílel se na několika objevech v oblasti kvantové mechaniky.  

 
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Velkolepý plán do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Velkolepý plán.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Velkolepý plán (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Velkolepý plán bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Velkolepý plán doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Věda a technika