Velký ilustrovaný atlas vesmíru

Kód: 2560040

Úplný název:

Velký ilustrovaný atlas vesmíru (kol.):

Autor a popis:

Svojtka&Co., 304 stran, jazyk - čeština, 2010

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
591 Kč (798 Kč)
  / ks  
koupit
 

Velký ilustrovaný atlas vesmíru je komplexní průvodce osvětlující dosavadní poznatky o vesmíru a jeho zákonitostech včetně našeho místa v něm. Najdete zde stovky speciálně vytvořených map, grafických znázornění a ilustrací, které spolu s nejnovějšími barevnými fotografiemi objektu hlubokého vesmíru, které byly pořízeny kosmickými sondami či Hubblovým teleskopem, dokumentují vesmír lépe, než doposud vydané knihy s touto tématikou.
Tato působivá publikace začíná planetou Zemí, která je naším domovem, a jejím satelitem Měsícem. Text je doplněn diagramy a mapami, které čtenári pomohou udělat si představu o obrovských rozměrech vesmíru. Planety a jejich satelity, galaxie či mlhoviny a hvězdy jsou názorně zachyceny na speciálních kombinovaných snímcích. V závěru knihy je uveden soubor dokonale provedených map oblohy pro jižní i severní polokouli a pro různá roční období a také kompletní kartografický přehled všech souhvězdí, který milovníkům astronomie umožní na obloze vyhledat a rozpoznat obrazce, které fascinují lidstvo po tisíce let.Tato kniha však zdaleka není jen atlasem. Na jejích stránkách je vysvětleno i to, jak se rodí, žijí a umírají hvězdy, mlhoviny, galaxie, co je temná hmota a obsahuje další nejnovější poznatky o dosud známých vesmírných objektech a energiích včetne množství názorných diagramů. V neposlední řadě se čtenář dozví i o aktuálních metodách výzkumu vesmíru.
Hloubavějšího čtenáře kniha jistě bezděčně podnítí k úvahám o smyslu lidského snažení a existence v porovnání s impozantním nekonečným vesmírem.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Velký ilustrovaný atlas vesmíru do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Velký ilustrovaný atlas vesmíru.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Velký ilustrovaný atlas vesmíru (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Velký ilustrovaný atlas vesmíru bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Velký ilustrovaný atlas vesmíru doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Encyklopedie, slovníky