Velký sešit

Kód: 8759523

Úplný název:

Velký sešit (Kristofová Agota):

Autor a popis:

Kristofová Agota, Petrkov, 160 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
214 Kč (289 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 1.11.2016 dopoledne. 
 

Drsný příběh dvou malých chlapců dvojčat, kteří formují svou morálku ve světě zvrácených hodnot doby válečné a poválečné.

Dva chlapci mimořádně racionální inteligence, spjatí navíc skoro mystickým poutem stejnokrevnosti dvojčat, vytržení z bezpečí domova pochopí okamžitě, že jediná sebeobrana proti cynismu a surovosti světa je - naučit se jí, vydržet ji a přelstít ji.

Velký sešit snese srovnání s proslulou knihou Kosinského Nabarvené ptáče. Je to umělecké svědectví o zrůdnosti dokonce nesrovnatelně horší: stylistickou polohou pracující s holou výpovědí dětského deníkového záznamu je zde stvořen nejstrašnější hrdina naší doby: dítě jako učedník a spolupachatel zločinu. Velký sešit se stává knihou o zabití a zkáze andělství nevinného věku a o zničení prvotní lidské čistoty. I při vší krutosti předváděné školy nelidství je zároveň stále ještě i obrazem naděje v regenerační sílu tak rané mladosti obou dětí.

Velký sešit se stal předlohou ke stejnojmennému filmu, který získal hlavní ocenění na 48. MFF v Karlových Varech v roce 2013.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Velký sešit do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Velký sešit.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Velký sešit (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Velký sešit bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Velký sešit doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Knihy pro dospělé