Venkov pod kolektivizační knutou - Okolnosti exemplárního „kulackého“ procesu

Kód: 7429055

Úplný název:

Venkov pod kolektivizační knutou - Okolnosti exemplárního „kulackého“ procesu (Urban Jiří):

Autor a popis:

Urban Jiří, Vyšehrad, 304 stran, jazyk - čeština, 2010

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
198 Kč (248 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.10.2016 dopoledne. 
 

Okolnosti „příkladného“ politického procesu v okrese Nová Paka. Autor zpracovává téma násilné kolektivizace zemědělství v obci Svatojanský Újezd. Předkládá obraz přeměny základních vztahů na vesnici a přerodu v myšlení od hospodářů k družstevníkům. Činí tak pomocí lidských příběhů, charakterizujících rysy donucovacího a násilného rázu kolektivizačního úsilí. Pozoruje sílící tlak na pozice zemědělců, kteří se zdráhali přistoupit na myšlenku socialistického hospodaření a vstoupit do JZD a popisuje, jakými metodami byli zemědělci „motivováni“ k podvolení se kolektivizačnímu projektu.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Venkov pod kolektivizační knutou - Okolnosti exemplárního „kulackého“ procesu do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Venkov pod kolektivizační knutou - Okolnosti exemplárního „kulackého“ procesu .
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Venkov pod kolektivizační knutou - Okolnosti exemplárního „kulackého“ procesu (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Venkov pod kolektivizační knutou - Okolnosti exemplárního „kulackého“ procesu bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Venkov pod kolektivizační knutou - Okolnosti exemplárního „kulackého“ procesu doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Venkov pod kolektivizační knutou - Okolnosti exemplárního „kulackého“ procesu