Venuše Samešová - Vyprávění o životě krásné míšenky v normalizační Praze i o tom, co se dě

Kód: 9057202

Úplný název:

Venuše Samešová - Vyprávění o životě krásné míšenky v normalizační Praze i o tom, co se dě (Samešová Venuše): Vyprávení o živote krásné míšenky v normalizacní Praze i o tom, co se delo v dome Jirího Muchy na Hradcanech

Autor a popis:

Samešová Venuše, Pejdlova Rosička, 296 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
97 Kč (139 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.10.2016 dopoledne. 
 

Venuše Samešová je ženou nevšedního osudu. Už proto, že je výtvarnicí… Už proto, že ztvárnila roli slavné princezny… Už proto, že žila v normalizační Praze jako míšenka a byla krásná. Něco takového se rovnalo pozvání do umělecké společnosti, a tak se Venuše stala součástí legendární bohémské komunity v domě Jiřího Muchy na Hradčanech. I o tom přináší ve své knize obsáhlé svědectví… A dál? Zajímavá je i proto, že její otec byl krotitelem lvů a matka Holanďankou narozenou v Německu. Její otec, Venušin dědeček, pocházel z afrického Toga. „Babička ho nechtěla, ale měl spoustu zlata a to nejspíš rozhodlo“, vypravuje ve své knize o skandálu, který otřásl ve dvacátých letech měšťáckou společností německého Ulmu. Venušiny rodiče pak zažili bombardování Drážďan, kde stáli na sklonku války se svým cirkusem. Právě to je nejspíš definitivně sblížilo a dalo dohromady. Čím ještě byla tahle žena se zvláštním jménem výjimečná? Nejspíš tím, že se drze postavila svazákům i pánubohu. Pašovala hašiš z Maroka. Emigrovala do Západního Berlína, pracovala tu v nevěstinci a jen málokdo dokázal popsat vztahy mezi dívkami tak jako ona v této knize. Zejména je však pozoruhodná proto, že tohle všechno, celý svůj život, reflektuje s otevřeností, vypravěčskou inteligencí a důstojnosti ženy, s níž se mnozí - často významní a známí - muži pokoušeli od jejích dívčích let manipulovat a nakládat. Ona si přitom udržela svůj idealistický, a kdo ví, pro cyniky možná i naivní pohled na svět.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Venuše Samešová - Vyprávění o životě krásné míšenky v normalizační Praze i o tom, co se dě do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Venuše Samešová - Vyprávění o životě krásné míšenky v normalizační Praze i o tom, co se dě.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Venuše Samešová - Vyprávění o životě krásné míšenky v normalizační Praze i o tom, co se dě (hodnotilo 1 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Venuše Samešová - Vyprávění o životě krásné míšenky v normalizační Praze i o tom, co se dě bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 3).
 
 
 

S Venuše Samešová - Vyprávění o životě krásné míšenky v normalizační Praze i o tom, co se dě doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Knihy pro dospělé

 
Knihkupectví / Knihy pro dospělé / Venuše Samešová - Vyprávění o životě krásné míšenky v normalizační Praze i o tom, co se dě