Veřejné finance v České republice: teorie a praxe

Kód: 7204861

Úplný název:

Veřejné finance v České republice: teorie a praxe (Lajtkepová Eva):

Autor a popis:

Lajtkepová Eva, CERM, 132 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
109 Kč (150 Kč)
  / ks  
koupit
 

Cílem publikace je propojení moderní teorie veřejných financí s jejich praktickým uplatněním, tzn. s jejich reálnými projevy v běžné ekonomické a sociální praxi v kontextu České republiky. Výklad začíná vysvětlením základních pojmů (veřejný sektor, veřejné finance, veřejný rozpočet, rozpočtová soustava) a objasněním příčin existence veřejného sektoru a veřejných financí v ekonomice. Klíčovým momentem je výklad veřejné volby a mechanismu veřejného rozhodování (tj. zvláštnosti rozhodování ve veřejném sektoru), a tedy politické stránky veřejných financí. V dalším textu je popsán systém veřejných příjmů a veřejných výdajů, zvláštní místo zde zaujímají daňové příjmy a daňový systém. Významná pozornost je věnována státnímu rozpočtu (jeho příjmům a výdajům, rozpočtovému procesu, rozpočtovému provizoriu), ale i dalším veřejným rozpočtům (rozpočtům územně samosprávných celků, dobrovolných svazků obcí, atd.). Jistým vyvrcholením výkladu je problematika rozpočtových deficitů a veřejného dluhu. Je zdůrazněna nesnadnost řešení veřejného dluhu, ale zároveň i nutnost zdravých veřejných financí pro další rozvoj ekonomiky a státu vůbec. Závěrem je představen systém sociálního zabezpečení - sociální a zdravotní pojištění, sociální podpora a sociální služby.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Veřejné finance v České republice: teorie a praxe do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Veřejné finance v České republice: teorie a praxe.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Veřejné finance v České republice: teorie a praxe (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Veřejné finance v České republice: teorie a praxe bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Veřejné finance v České republice: teorie a praxe doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Odborná literatura

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Veřejné finance v České republice: teorie a praxe