Veřejní notáři v českých městech, zvláště v městech pražských až do husitské revoluce

Kód: 8727141

Úplný název:

Veřejní notáři v českých městech, zvláště v městech pražských až do husitské revoluce (Nuhlíček Josef):

Autor a popis:

Nuhlíček Josef, Scriptorium, 392 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
302 Kč (420 Kč)
  / ks  
koupit
 

Moderní vydání disertace českého historika a archiváře Josefa Nuhlíčka (1910–1977), která vznikla na počátku druhé světové války. Její připravované vydání tiskem nebylo plně realizováno, proto jde vpodstatě o první knižní vydání. Práce se zabývá dějinami předhusitského veřejného notariátu v Čechách, převážně v pražských městech. Významnou součást knihy představuje seznam pramenně doložených notářů působících v českých zemích v letech 1280–1435 původní Nuhlíčkův seznam (598 položek) byl editory rozšířen na počet přesahující 1400 notářů. Práce je doplněna výběrovou bibliografií k tématu a ilustrována reprodukcemi vybraných notářských znamení a notářských listin (instrumentů).
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Veřejní notáři v českých městech, zvláště v městech pražských až do husitské revoluce do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Veřejní notáři v českých městech, zvláště v městech pražských až do husitské revoluce.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Veřejní notáři v českých městech, zvláště v městech pražských až do husitské revoluce (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Veřejní notáři v českých městech, zvláště v městech pražských až do husitské revoluce bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Veřejní notáři v českých městech, zvláště v městech pražských až do husitské revoluce doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Veřejní notáři v českých městech, zvláště v městech pražských až do husitské revoluce