Vést nebo být veden

Kód: 8719793

Úplný název:

Vést nebo být veden (Fuller Don):

Autor a popis:

Fuller Don, Alfa, 208 stran, jazyk - čeština, 2004

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
212 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
 

Myslíte si další kniha, která je plná poučení a rad autora, který jen teoretizuje. Omyl. Don Fuller svá doporučení, jak překročit tzv. velký mezník, objevil jako vedoucí pracovník. Kniha je doplněna o výstižné a zábavné obrázky, u kterých se poučíte i pobavíte. A víte, co je to ten velký mezník? Životní dráha člověka je určována jeho odbornými znalostmi. Tak je tomu až do velkého mezníku, který je spojen s novou funkcí, povýšením a novou odpovědností.
Je třeba, aby změnil svůj způsob myšlení. To, co dělá, už nebude měřit metrem technické rutiny. Novým kritériem hodnocení se stává schopnost řídit. Málokdo je připraven na tuto radikální změnu, jež od základu mění charakter práce a chování.

Někteří nově jmenovaní do toho skočí po hlavě a plavou s chutí a bez rozpaků. Myslí si, že s vedením automaticky získali kvalifikaci k plnění svých nových úkolů.
Někteří se velkému mezníku neumějí nebo nechtějí přizpůsobit. Nepředávají práci, kterou doposud vykonávali. Odmítají překročit velký mezník. Toto překročení musí být vědomým projevem vůle, uvědomělou změnou postoje, přístupu a výkonu.

Odborný pracovník dělal specializovanou práci a zároveň se udržoval na výši své specializace. Nyní má pochopit svoji novou specializaci - řízení. Jestliže se pokusí být zároveň specialistou i výkonným vedoucím pracovníkem, bude výsledek jeho práce špatný v obou sférách
. Úkolem řídícího pracovníka je, aby dovedl sám rozhodnout, kde a kdy se dosavadní "recept" dá použít.

Nad obrázky i textem pochopíte, že je lepší lidi vést, než je hnát.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Vést nebo být veden do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Vést nebo být veden.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Vést nebo být veden (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Vést nebo být veden bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Vést nebo být veden doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Management