Viribus Unitis: Císař a jeho dvůr - Nový pohled na Františka Josefa

Kód: 2491484

Úplný název:

Viribus Unitis: Císař a jeho dvůr - Nový pohled na Františka Josefa (Winkelhoferová Martina):

Autor a popis:

Winkelhoferová Martina, Ikar, 240 stran, jazyk - CZ, 2011

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
207 Kč (259 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2016 dopoledne. 
 

Dvůr císaře Františka Josefa byl nejvznešenější a nejstarší v Evropě. Byl to však také obrovský hospodářský komplex, domov a pracoviště téměř 2000 lidí. Císařská rodina, aristokracie, dvorští úředníci, důstojníci a služebnictvo - ti všichni byli součástí tohoto mikrokosmu, reprezentačního a společenského střediska podunajské monarchie.
Císař František Josef provedl svůj dvůr bezpečně všemi krizemi v období své dlouhé vlády a dokázal ze staré, před bankrotem stojící instituce, již převzal po svých předchůdcích, vytvořit vysoce efektivní a moderní podnik.
Kniha vypráví rovněž o lidech, kteří tvořili součást císařského dvora: vysoce postavených správcích a reformátorech, úplatných úřednících, nedbalých sloužících, tajných špiclech a sociálně slabých, kteří se na svého pána mohli vždy spolehnout. Osmašedesát let držel císař na tímto společenstvím ochrannou ruku a ve svém úsilí přizpůsobit dvůr nové době byl obdivuhodně moderní. Pro tuto knihu byly poprvé od konce monarchie zpracovány a vyhodnoceny úřední spisy císařského dvora.

Nahlédnout do Viribus Unitis: Císař a jeho dvůr - Nový pohled na Františka Josefa Nahlédnout do Viribus Unitis: Císař a jeho dvůr - Nový pohled na Františka Josefa

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Viribus Unitis: Císař a jeho dvůr - Nový pohled na Františka Josefa do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Viribus Unitis: Císař a jeho dvůr - Nový pohled na Františka Josefa.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Viribus Unitis: Císař a jeho dvůr - Nový pohled na Františka Josefa (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Viribus Unitis: Císař a jeho dvůr - Nový pohled na Františka Josefa bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Viribus Unitis: Císař a jeho dvůr - Nový pohled na Františka Josefa doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Viribus Unitis: Císař a jeho dvůr - Nový pohled na Františka Josefa