Vizuální poezie - Pojmy, kategorie a typologie ve světovém kontextu

Kód: 7491501

Úplný název:

Vizuální poezie - Pojmy, kategorie a typologie ve světovém kontextu (Krátká Eva): Pojmy, kategorie a typologie ve svetovém kontextu

Autor a popis:

Krátká Eva, Host, 234 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
188 Kč (269 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 2.11.2016 dopoledne. 
 

Mezioborová práce na pomezí teorie výtvarného umění a literatury se zabývá diachronickým výzkumem podstaty pojmu vizuální poezie, s důrazem na jeho vývoj v poválečné době a v souvislosti s široce rozvinutým hnutím, které bylo jako málokteré jiné zakotveno v mezinárodní názorové výměně.
Přes reflexi různých kontextů evropských avantgard a syntetický rozbor dobových teorií je vizuální poezie zkoumána jako neohraničený umělecký proud, vyjadřující se celou řadou uměleckých prostředků. Práce předkládá i návrh typologie poetik českých tvůrců a klade si za cíl poukázat na originální aspekty domácí diskuze o vizuální poezii.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Vizuální poezie - Pojmy, kategorie a typologie ve světovém kontextu do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Vizuální poezie - Pojmy, kategorie a typologie ve světovém kontextu.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Vizuální poezie - Pojmy, kategorie a typologie ve světovém kontextu (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Vizuální poezie - Pojmy, kategorie a typologie ve světovém kontextu bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Vizuální poezie - Pojmy, kategorie a typologie ve světovém kontextu doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Poezie

 
Knihkupectví / Knihy pro dospělé / Poezie / Vizuální poezie - Pojmy, kategorie a typologie ve světovém kontextu