Vladimír Komárek – Známý Neznámý + DVD

Kód: 7281418

Úplný název:

Vladimír Komárek – Známý Neznámý + DVD (Boněk Jan): obsahuje originální DVD

Autor a popis:

Boněk Jan, Eminent, 136 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
315 Kč (399 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 31.10.2016 dopoledne. 
 

Vladimír Komárek (1928-2002) byl výjimečnou osobností českého výtvarného umění 20. století. I když jeho obrazy patří do zlaté pokladnice všeho, co kdy bylo v Čechách vytvořeno, zůstává v paměti veřejnosti také jako skvělý, originální a nezapomenutelný vypravěč. Přitom tím, popravdě, ve skrytu duše celý život trpěl - soustředil se totiž plně na svoje malířské dílo, kterému věnoval většinu sil, a chvíle s posluchači, případně diváky bral jako příjemné rozptýlení po vyčerpávající práci. V ateliéru měl rád návštěvy, ale když se u dveří jeho domu začaly střídat autobusy turistů, musel dát ke vchodu legendární výzvu JEN KRÁTKÁ NÁVŠTĚVA POTĚŠÍ. Šťastní majitelé jeho děl tvrdí, že v jejich bytech vytvářejí oázu pohody, klidu, že oslovují svojí záhadností a nutí k přemýšlení o složitostech života.
Vladimír Komárek je pravděpodobně jediným malířem na světě, který měl vlastní časopis. Vydávali ho jeho přátelé na Semilsku pod názvem OKNO. Vyšlo pouze 13 čísel, než byl roku 1981 zakázán. Dnes patří ke vzácným svědectvím umělcovy popularity a jeho majitelé ho považují za poklad.
Je také jedním z mála lidí, jimž věnoval pozornost básník formátu Jaroslava Seiferta. Jeho básně si vážil víc než jakéhokoli jiného ocenění; ta se totiž nedá vynutit ani vyloudit, ale musí jít ze srdce.

Součástí této knihy je originální DVD s exkluzivním rozhovorem s Vladimírem Komárkem z roku 2001 a básní Jaroslava Seiferta U malíře Vladimíra Komárka, kterou recituje Jan Kačer.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Vladimír Komárek – Známý Neznámý + DVD do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Vladimír Komárek – Známý Neznámý + DVD.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Vladimír Komárek – Známý Neznámý + DVD (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Vladimír Komárek – Známý Neznámý + DVD bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Vladimír Komárek – Známý Neznámý + DVD doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Knihy pro dospělé

 
Knihkupectví / Knihy pro dospělé / Vladimír Komárek – Známý Neznámý + DVD