Volební právo cizinců v komunálních volbách České republiky a jeho využití

Kód: 2462342

Úplný název:

Volební právo cizinců v komunálních volbách České republiky a jeho využití (Machová Zuzana):

Autor a popis:

Machová Zuzana, Karolinum, 154 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
129 Kč (165 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Publikace přináší nový pohled na problematiku volebního práva cizinců ve volbách do zastupitelstev obcí v České republice. Shrnuje výsledky výzkumu zaměřeného na participaci cizinců ve volbách do zastupitelstev obcí, postoje a zkušenosti cizinců, ale i zástupců městských úřadů a státních institucí. Hlavním cílem šetření bylo zhodnotit, jak cizinci fakticky využívají své volební právo ve volbách do zastupitelstev obcí. Nalézt odpovědi především na otázky týkající se postoje cizinců k možnosti vykonávat volební právo, jejich informovanosti o volebním právu i důvodů, které mohou cizince odradit od aktivní účasti ve volbách. Názory a postřehy cizinců jsou konfrontovány s názory starostů a pracovníků městských úřadů i příslušných státních institucí. Zvláštní pozornost je věnována i komparaci přístupu všech členských států Evropské unie k možnosti výkonu volebního práva cizinců ve volbách do zastupitelstev obcí.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Volební právo cizinců v komunálních volbách České republiky a jeho využití do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Volební právo cizinců v komunálních volbách České republiky a jeho využití.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Volební právo cizinců v komunálních volbách České republiky a jeho využití (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Volební právo cizinců v komunálních volbách České republiky a jeho využití bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Volební právo cizinců v komunálních volbách České republiky a jeho využití doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Volební právo cizinců v komunálních volbách České republiky a jeho využití